Türkiye’nin en iyi moda filmi belli oldu

Bu yıl 3.sü düzenlenen Istanbul Fashion Film Fest’te ödüller, önceki akşam Zorlu PSM’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 6 kategoride 120 filmin gösterildiği festivalde Türkiye’nin en iyi moda filmi ödülüne yönetmenliğini Dağhan Celayir’in, yapımcılığını 36MM Film Network’den Yapımcı Selim Bilgiç ve Nazlı Bilgiç’in üstlendiği QUE firması için hazırlanan “The Universe” filmi layık görüldü.

 

Ece Sükan, Dağhan Celahir, Selim-Nazlı Bilgiç (2) (1)

Bu yıl 3.sü düzenlenen Istanbul Fashion Film Fest’te ödüller, önceki akşam Zorlu PSM’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 6 kategoride 120 filmin gösterildiği festivalde Türkiye’nin en iyi moda filmi ödülüne yönetmenliğini Dağhan Celayir’in, yapımcılığını 36MM Film Network’den  Yapımcı  Selim Bilgiç ve Nazlı Bilgiç’in üstlendiği  QUE firması için hazırlanan “The Universe”  filmi layık görüldü. Ekip ödülünü Elle Moda direktörü Melis Ağazat’ın elinden aldı.  Aralarında Ece Sükan, Ceyda Balaban, Prof. Dr. Melike Demirbağ, Dion Lee’nin olduğu jüriden tam not alan film geçen hafta da Berlin’de düzenlenen Ciclope Fashion Film Festival (Uluslararası Moda Filmleri Festivali) ‘inde 2 dalda 3. Olarak  ülkemizi temsil etti.

 Uluslararası alanda Cannes gibi bir çok ödülün sahibi olan ve çektiği Türkiye tanıtım reklam filmiyle “Dünya en iyi turizm filmi” ödülü dahil,  24 ödül kazanarak dünya çapında en fazla ödül alan reklam filmi rekorunu kıran Dağhan Celayir, tören öncesi düzenlenen panelde moda ve film sektörü üzerine konuşma yaparak deneyimlerini sektör temsilcileriyle paylaştı.

Tören sonrası Zorlu PSM Sky Lounge’ta düzenlenen partide Borusan Holding Ceo’su Hakan Tiftik, Socar Türkiye Petrol Enerji Ceo'su Mutluay Doğan ile eşi Kumsal Doğan ve Modacı Ece Sükan ekibi tebrik eden isimler arasındaydı. 

Istanbul Fashion Film Fest   Zorlu PSM   Dağhan Celayir   Selim Bilgiç   Nazlı Bilgiç   36MM Film Network