Türkiye’de Bir İlk: Çikolata Kaplı Makaron

Raffles İstanbul Zorlu Center’da yer alan Raffles Patisserie birbirinden lezzetli makaronlarına büyük bir yenilik getirdi. El yapımı lezzetler şimdi Raffles şeflerinin yaptığı artizan çikolatalarla kaplanarak yepyeni bir lezzeti hayatımıza katıyor.

Raffles İstanbul Zorlu Center’da yer alan Raffles Patisserie, zengin tatlı ve atıştırmalıklarını her dönem yeni lezzetlerle zenginleştiriyor. Tüm Raffles otelleri arasında dünyada açılan ilk pastane olma özelliğini taşıyan Raffles Patisserie zengin ve benzersiz lezzetteki makaronlarını şimdi Türkiye’de ilk defa çikolata kaplıyor ve yeni bir lezzet yaratmanın mutluluğunu yaşıyor.

Raffles Patisserie’nin şefleri tarafından el yapımı olarak özel hazırlanan makaron çeşitleri tatlarını korumakla birlikte yeni bir lezzetin kapılarını aralıyor. Kırılgan bir yapıya sahip olan ve en küçük bir temasta kırılgan yapısını gösteren makaronlar özenle kaplanıyor. İlk bakışta çikolataya benzeyen fakat içi açıldığında rengarenk makaronların ortaya çıktığı bu yeni lezzet; frambuazlı, hindistan cevizli, limonlu ve fıstıklı olmak üzere 4 çeşitten oluşuyor. Makaronun kendine özgü meyve aroması ile sütlü çikolata tadı enfes bir buluşmayı bir araya getiriyor ve baharın rengini damaklara taşıyor.

Raffles İstanbul   Raffles İstanbul Zorlu Center’   Makaron