Türkçapar Bariatrics Kliniği Fulya’da Açıldı…

Türkçapar Bariatrics İleri Laparoskopi Kliniği Beşiktaş Fulya Açık Emar Binasında tıp camiasından doktorların ve cemiyet hayatından ünlü konukların katılımıyla açıldı.

Ankara Üniversitesi tıp fakültesinden mezun olduktan sonra uzmanlık dahil   25 yıllık akademik hayatında sadece mide cerrahisi ile ilgilenen Prof. Dr. Ahmet Türkçapar Bariatrics İleri Laparoskopi kliniğinde obezite konusunda çok deneyimli ekibiyle hizmet vermeye başladı.

Türkiye reflü cerrahisinin öncülerinden olan Prof. Dr. Ahmet Türkçapar 4500’ü aşkın laparoskopi ile reflü ameliyatı gerçekleştirmiş olup ayrıca mide fıtığı konusunda da ileri derecede deneyim sahibidir. ASMBS ve IFSO üyesi Türkçapar’a federasyon tarafından  ‘’Center of Excellence’’ yani ‘’Mükemmellik Merkezi Ünvanı’’ verilmiştir.

90’lı yıllarda şişmanlık cerrahisinin öncülerinden olan Türkçapar mide kelepçesi ile başlayıp 2000’li yıllarda gastrik bypass ve tüp mide ameliyatlarıyla günümüze kadar 1000’in üzerinde vakayla bu konudaki çalışmalarını sürdürmektedir.

türkçapar