Türk Müziğinin Kalbi Günay'da Atıyor ...

Türk müziğinin iki dev ismi Kubat ve Funda Arar geçtiğimiz akşam Günay Restaurant’ta sahne aldılar. Performansları ile muhteşem bir gecenin mimarı olan ikili, kendilerini dinlemeye gelen misafirlerine unutulmaz anlar yaşattılar.

Müzik dolu gecenin açılışını dillere pelesenk olan türkülerle yapan Kubat, Kıvırcık Ali'nin ölüm yıl dönümünü de unutmayarak, ''İnsanoğlu kuş misali. Bugün var yarın yokuz. Önemli olan şey kalp kırmamak. Giderken geride güzel hatıralar bırakmak. Kıvırcık Ali'nin hatırasına saygı ile...'' dedikten sonra bir dönem onunda seslendirdiği ''Al Ömrümü'' şarkısını söyledi. Şarkı sonunda göğe selam gönderen Kubat, ''Bizi biz yapan şeylerden biridir türküler. Bize bu türküleri kazandıran büyük ozanlarımıza, Aşık Veysel'e, Mahzuni'ye ve nicelerine de selam olsun.'' dedi.

 

Funda Arar'dan Büyüleyici Performans

Kubat'ın hemen ardından sahneye çıkan güzel sanatçı Funda Arar, sevilen şarkıları ve sahne performansı ile salonu dolduran dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşatırken programı için seçtiği kıyafetlerle de mini bir defileye imza attı.

 

Sahne öncesi basın mensuplarıyla röportaj yapan Funda Arar, sosyal medya hesaplarından yayınladığı ve kısa sürede büyük ilgi uyandıran oğlu Aras’la sergilediği dans performansı ile ilgili kendisine yöneltilen sorulara “ Vallahi Aras’la dansımız olay oldu. Birden bire gelişen bir şey aslında bu. Aras müziği açtı, ‘Hadi anne dans edelim video çekelim’ dedi. Baktım çok tatlı çıkmış paylaştım bende” yanıtını verdi. Sömestr tatilinde Uludağ’a gitmeyi planladığını da söyleyen şarkıcı, röportajı sırasında kayak korkusu olduğunu itiraf etti. “Aras’ın sömestr tatilinde dağa gidebiliriz. Aras seviyor kaymayı ama ben kaymıyorum, çünkü korkuyorum. Daha önce yaşadığım ufak bir kaza sonucu düştüğümde 6 ay ayağım alçıda kaldı. Belki de biraz bu yüzden. Bende karın tadını yürüyerek ve gezerek çıkarıyorum.” dedi.

 

Röportajın adından sahneye yönelen Funda Arar, muhteşem gecede seçtiği sahne kıyafetleriyle de göz kamaştırdı. Sahnesinin ilk bölümünde pempe elbisesi ile seslendirdiği duygusal şarkılarıyla Günay'da romantik rüzgarlar estiren başarılı sanatçı, ikinci bölümde ise siyah mini bir elbise tercih ederek rüzgarı tam anlamıyla kasırgaya çevirdi.

günay   kubat   funda arar   türkü   şarkı   performans   sahne