Türk Kahvesinin Tarihi Öyküsü Kütahya Porselen’e İlham Oldu...

Bu sene 50. yılını kutlayan Kütahya Porselen, Gastronomi Yazarı ve Kahve Danışmanı Cenk R. Girginol’un “Ahde Vefa” kitabını bu seneye ithaf ederek destekledi. Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli’nin ev sahipliğinde Türk kahvesinin tarihi yolculuğunun anlatıldığı kitabın tanıtımı, özel bir davetle gerçekleştirildi.

Kütahya Porselen’in 50.yılına ithaf edilen Gastronomi Yazarı ve Kahve Danışmanı Cenk R. Girginol’un Türk kahvesinin tarihi yolculuğunu anlattığı “Ahde Vefa” kitabını tanıttı. Türk kahvesinin hikâyesinin yer aldığı kitabın tanıtımı Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli’nin ev sahipliğinde düzenlenen davetin moderatörlüğünü Murat Kolbaşı üstlenirken, dünyaca ünlü mikroart sanatçısı Hasan Kale'nin kahve ile sanatı buluşturduğu tasarımları davetliler tarafından ilgiyle izlendi.

Türk kahvesine dair önemli içeriklerin yer aldığı “Ahde Vefa” kitabının yolculuğu, Gastronomi Yazarı ve Kahve Danışmanı Cenk R. Girginol tarafından konuklara aktarıldı. Bu keyifli sohbeti dinleyen davetliler arasında Yelda İpekli, Sam Çeviköz, Murat Tarman gibi kahve sever isimler de yer aldı. Ayrıca davetlilere ünlü şef Rafet İnce sunumu ile kahveyle hazırlanan özel menüler ikram edildi. Türk kahvesi hikâyesini merak eden herkesin keyifle okuyacağı Ahde Vefa, Türk kahvesinin tarihine ışık tutarken, pişirme tekniklerini de öğretiyor. Kütahya Porselen’in sponsorluğunu üstlendiği kitapta Kütahya Porselen’in tarihi ve NG Müze ile ilgili bilgiler de yer alıyor.

Türk Kahvesinin Tarihi Öyküsü Kütahya Porselen’e İlham Oldu   Kütahya Porselen