Tiyatrokare'den 3 Farklı Oyun...

Tiyatrokare 27. Sanat yılında Şubat ve Mart ayı boyunca yetişkinler için üç farklı kategoride üç oyun, çocuklar için de bir oyunla perde açacak.

Paul Portner’ın yazdığı ve Amerikan Tiyatro Tarihinin En Uzun Süreli Oynanan Oyunu olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na Geçen “ŞEN MAKAS”, 18 Şubat’tan itibaren repertuara alınacak.  Nedim Saban ‘ın yönettiği, Anıl Ateş Işık’ın sahne tasarımını yaptığı oyunda, Melek Baykal, Veysel Diker, Ebru Saçar Aktaç, Özgür Yetkinoğlu, Cem Güler ve Jess Molho oynuyor.

Zülfü Livaneli’nin romanından uyarlanan ve Türkiye’nin her yerinde 600’den fazla kez perde açan “LEYLA’NIN EVİ” ise kesintisiz olarak  8 yıldır sahnelenerek bir rekora koşuyor.  Nedim Saban’ın yönettiği oyunda Celile Toyon, Ahmet Uz, Ayça Varlıer, Fatih Dönmez, Halim Ercan, Dicle Alkan, Meral Asiltürk, Ethel Mulinas, Koray Kurt  rol alıyor.

 

Joseph Kesselring’in klasikleşen komedisi “AHUDUDU” ise 2 yılda 150’den fazla kez sahnelenerek, geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. Melek Baykal’ın yıllar sonra sahneye döndüğü ve usta oyuncu Suna Keskin ile başrolü paylaştığı oyunda  Nedim Saban, Cem Güler, Halim Ercan, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu ve Bülent Seyran oynuyor.

 

Tiyatrokare, 5/11 Mart arasında ise Ankara’da 2 farklı sahnede  aynı anda 3 oyunla perde açarak, fark yaratacak.

Ayrıca Anavarza Çocuk Tiyatrosu ile işbirliği yaparak, arıların doğal hayattaki önemini anlatan “BAL ARILARI VE HINZIR AYI” oyununu 3 yıldır İstanbul’un çeşitli okulları ve Anadolu’nun  tiyatroyla az tanışan  genç seyircilerle buluşturuyor. Muş’tan Kastamonu’ya kadar turne yapan oyun, 4 Mart 12.00’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek.

Tiyatrokare'den 3 Farklı Oyun   Tiyatrokare   Ahududu   Şen Makas   Leyla'nın Evi