Tiyarokare'den Sezona Özel Veda...

Tiyatrokare’nın repertuarına  bu sezon aldığı “Süper İyi Günler “ oyunu kısa zamanda edindiği başarıyla, seyirciden tam not aldı. 

Ve farklı alanlarda toplam 6 ödülün sahibi olan “Süper İyi günler”, genç tiyatroseverlerin ilgisini çekmeyi başardı. Mark Haddon’un 2003 Whitbred Ödülünü alan ve tüm dünyada büyük beğeni toplayan Tiyatrokare’nin ‘Süper İyi Günler’ adlı oyunu, dünya gençliğinin idolü olan kahramanlarından  Christopher Boone’un gizemli  dünyasıyla seyircisine farklı bir deneyim yaşattı.  Londra ve Broadway’de sahnelendikten sonra Tony ve Oliver ödülleri alan oyun Türk  Tiyatrosuna da büyük bir yenilik getirdi.   Oyun, Christopher’ın iç dünyasını  80 metrekare dijital ekranlardan oluşan özel dekoruyla üç boyutlu efektlerle  sahneye taşıyarak ilklere imza attı.

Geçtiğimiz hafta ‘Süper İyi Günler’ oyunu, İstanbul Kent Üniversitesi öğrencileri tarafından Yılın En İyi Tiyatro Oyunu seçildi. Yönetmen Nedim Saban, Sanat Koordinatörü Bülent Seyran ve oyunculardan Celile Toyon, Korel Cezayirli, Ayça Erturan ve Emir Özden üniversitede öğrencilerle buluştu. Söyleşide İstanbul’da bulunan özel tiyatrolar, imkanları ve zorlukları konuşuldu.

“Süper İyi Günler” sezonda elde ettiği başarıyı, gelecek sezona taşımaya devam edecek.

Tiyatro kare