The Stay Warehouse ‘Aegeus’ Sergisiyle Ege Ruhunu Çağdaş Sanatla Buluşturuyor...

Sanatın, hayatın ayrılmaz bir parçası olduğu The Stay dünyası, yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. The Stay Warehouse, 7 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında Alaçatı’da, duayen ve yeni kuşak sanatçıların, Ege denizini çevreleyen mitleri ve hikayeleri etrafında kurgulanmış eserlerinin yer alacağı ‘Aegeus’ sergisine kapılarını açıyor.

 

Alaçatı’da özgün ve sıra dışı bir yapıda özel bir konaklama deneyimi sunan The Stay Warehouse, bugüne kadar geçekleştirdiği birçok tiyatro, ödüllü film gösterimi ve sanat etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor. Muse Contemporary tarafından düzenlenen “Aegeus” karma sergisi, 7 Ağustos – 30 Eylül tarihleri arasında The Stay Warehouse’da sergileniyor.

Sanatçılar hibrit ve zengin bir kültüre sahip olan Ege’yi cam göbeğinden laciverte uzanan bir renk skalasında gerek soyut gerekse bölgenin mitolojisinden esinlendikleri figüratif özgün eserlerle yorumluyor. Küratörlüğünü Ayşe Pınar Akalın’ın üstlendiği sergide; duayen ve yeni kuşak Türk sanatçıların eserlerinin yanı sıra lentiküler fotoğraf alanında dünyanın önde gelen sanatçılarından Jeff Robb ve St. Antuan Angel sergisi ile Türkiye’de tanınan Güney Afrikalı heykeltraş Jake Michael Singer da yer alıyor. Yunan mitolojisinde Ege Denizi’ne adını veren ‘Aegeus’un ilham verdiği sergide, Ahmet Oran, Kemal Seyhan ve Sinan Polvan’ın tuval üzeri yağlı boya resimleri; Canan Savaş karışık teknik çalışmaları, Yasemin Vardarlılar seramik işleri, Cem Sağbil’in Smyrna amazonlarına atfettiği bronz tanrıça heykelleri ve Ebru Yılmaz Kale heykel çalışmaları sergileniyor. Sergi 30 Eylül tarihine kadar görülebilecek. Alaçatı’nın merkezine bir adım mesafedeki The Stay Warehouse, yeşil bahçesine bakan odalarında Alaçatı’daki en büyük özgürlüğü sunuyor: Dilediğiniz kadar görünür ya da izole... Yıl boyunca açık olan oteldeki 24 süitin her biri 40 metrekarelik genişlikleriyle, konforu özel alanlara da taşıyor. Modern, samimi ve sıcak bir ortam sunan The Stay Warehouse, bahçesindeki bin yıllık zeytin ağacının gölgesinde şehir hayatının tüm kargaşasını geride bırakmayı vaat ediyor.

The Stay Warehouse ‘Aegeus’ Sergisiyle Ege Ruhunu Çağdaş Sanatla Buluşturuyor   The Stay Warehouse