Tescilli Markalar Derneği Ödülleri sahiplerini buldu

Tasarım Tomtom Sokakta etkinliğinin gala gecesi önceki akşam tasarım dünyasının yanı sıra cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşti. Gala gecesinde Tescilli Markalar Derneği’nin (TMD) düzenlediği yarışmasının kazanan isimlerine ödülleri verildi.

Beyoğlu’nda tasarım ruhunu yaşatmak ve daha geniş kitlelere duyurmak ve Tomtom Mahallesi’nin yaratıcı havasını güçlendirmek, yeni bir soluk getirmek amacıyla Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel inisiyatifinde kurulan “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliği Gala Gecesi ile renklendi. QNB Finansbank Xclusive Bankacılığı’nın sponsorluğunda Tomtom Gardens Avlu’da gerçekleşen geceye; aralarında Orhan Gorbon, Atıl Kutoğlu, Tahsin Özlenir, Özlem Güsar, Emre Ergani, Zafer Ergüven’in de olduğu çok sayıda davetli katıldı.

 

Özgün tasarımlara ödül

Gecede; etkinlik kapsamında Tescilli Markalar Derneği’nin düzenlediği yarışmanın ödülleri de sahiplerin buldu. Yarışmada üç farklı kategoride (Özgün Logo, Özgün Ürün Tasarımı, Genç Marka) kazananların ödülleri takdim edildi. Özgün Logo kategorisinin kazananı Neohomosapien markasıyla Ekin Anıl oldu. Özgün Ürün Tasarımı ödülünü Hooop The Bag markasıyla Gizem Yücelen, Genç Marka ödülünü ise Epidotte markasıyla Ester Levi aldı. Gecede kazananlara ödüllerini Tescilli Markalar Derneği Başkanı Hülya Aslantaş  takdim etti.

Hakan Kodal   Bahar Korçan   serra arıkök   ayşegül temel   tomtom