Tekfen Filarmoni’den İlkbahar Klasikleri

Tekfen Filarmoni, daimi şefi Aziz Shokhakimov’un yönetiminde, ‘günümüzün en iyi çellistlerden biri’ olarak gösterilen Alman Alban Gerhardt’ın solist olduğu bir programla, 6 Mart’ta Ankara’da; 7 Mart’ta ise İstanbul’da konser verecek.8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ise Türkiye’nin genç yeteneklerinden çellist Nil Kocamangil’in solist olduğu bir konserle Eskişehirlilerle buluşacak.

Ülkemizin sayılı özel sanat kurumlarından Tekfen Filarmoni, şef Aziz Shokhakimov yönetiminde, İstanbul, Ankara ve Eskişehir’de ‘İlkbahar Klasikleri’ adı altında konserler verecek. Ankara ve İstanbul’daki konserlerde, The Guardian’ın müzik eleştirmenlerine göre "Günümüzün en iyi çellistlerinden Alman Alban Gerhardt, Eskişehir’de ise Türkiye’nin genç yeteneklerinden biri ve Tekfen Vakfı bursiyeri çellist Nil Kocamangil olacak.

“İlkbahar Klasikleri” konserlerinin ilki 6 Mart tarihinde Ankara CSO salonunda, ikincisi ise 7 Mart tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar’da düzenlenecek. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Eskişehir’de gerçekleşecek 3’üncü ve son konser ise, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde seyirciyle buluşacak. 

tekfen flarmoni   nil kocamangil