Sporun Yeni Dönemdeki Değişimi Ritz-Cep’te Konuşuldu...

Tarih mirasına yakın konumuyla misafirleri için kültürel bir konaklama sunan The Ritz-Carlton, İstanbul, Yekta Kopan moderatörlüğünde Banu Yelkovan ve Fuat Akdağ ile ‘yeni normalde’ spor söyleşisine ev sahipliği yaptı.

Ritz-Cep adı altında etkinlik serilerine başlayan The Ritz-Carlton, İstanbul önceki gün değişen spor ve spor müsabakalarını özel bir söyleşiyle ele aldı. Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşiye spor yorumcuları Fuat Akdağ ve Banu Yelkovan katıldı. Söyleşiyi Jülide Ateş, Merve Toy, Ayşen Zamanpur, İdil Lüleci gibi isimler izledi. The Ritz-Carlton, İstanbul Genel Müdürü Serkan Bozkurt yaptığı konuşmada, hayatın normale döndüğü zamanlarla ilgili pozitif mesajlar vererek, “Kontrollü bir şekilde tüm hijyen önlemleri ile yapacağımız bu buluşmalar, Ritz Cep adı altında devam edecek. Hayatın her alanında farklı konuklarımızla misafirlerimizle yeniden bir arada olmak çok kıymetli” dedi.

Pandemi sonrasında sporun değişen şeklinden bahseden Banu Yelkovan, “Bu dönemde spor ikiye ayrıldı: ertelenenler ve iptal edilenler. Spor, taraftarların buluşma noktası olmaktan çıkarak dijital ortamda kitlelerle buluşan, bunun dışında bireysel gelişen bir şekilde hayatımıza adapte oldu. Seyirci efektiyle izlenebilen futbol maçları, hologramla yapılan basın toplantıları gibi pek çok dijital gelişmeye şahit olduğumuz özel zamanlar yaşadık. 12. oyuncu, 6. adam gibi taraftarın spor üzerinde büyük etkisi olan sporlarda elbette bu yoksunluğu hissettik; örneğin ev sahibi avantajını bile artık yaşayamıyoruz. Yeni hayatımıza adapte olan bir dönüşüm yaşıyoruz” dedi. Spor yorumcusu Fuat Akdağ da dijital gelişmelerin sonucunda futbolda ciddi değişimlerin beklendiğini söyleyerek, “Dijital dönüşüme ayak uyduracak bir futbol düzeni gelecek. Belki 30’ar dakikalık yarılarla 60 dakikalık maçlar izleyeceğiz” diye konuştu.

Sporun Yeni Dönemdeki Değişimi Ritz-Cep’te Konuşuldu   Ritz-Cep   Jülide Ateş   Merve Toy   Ayşen Zamanpur   İdil Lüleci