Sosyal Medyanın Bilinmeyenleri…

Sanal ortamda en çok takip edilen, en sevilen kişi olmaya çalışılırken yardım alınılan isimlerin başında sosyal medya uzmanları geliyor. Sosyal medya uzmanlarından Elmas Tozlu, bu konu hakkında you tube kanalında konuyla ilgili geniş paylaşımlar yapmaya devam ediyor.

Sosyal medya uzmanı Elmas Tozlu, kendi you tube kanalında konuyla ilgili bilgi paylaşımları yaparken, you tube’un yeni reklam çalışması hakkında bilgi paylaşımda bulundu. Tozlu, yayınladığı videoaya  “Ülkemizde reklam verenlerin en sık kullandığı platformlardan biri olan YouTube’da köklü değişim çalışmaları sessizce test ediliyor. Google 2019’un ilk çeyrek raporunun açıklanması ile e-ticaret devi Amazon’a kaptırdığı reklam gelirlerini geri kazanmak için harekete geçti. Google en iyi ürünü olan YouTube üzerinde e-ticaret müşterilerinin reklamlarını destekleyecek yeni model üzerinde teste başladı.

YouTube’da ürün reklamı vermek ve satış yapmak mümkün olacak

Yeni reklam modeli Google’dan video izleyenlere sunulan klasik reklamlara ürünü incele-satın al kısımları eklenecek. Burada ki reklam modelini diğer sosyal ağlardan ayıran en önemli özellik ise ürünü almak için tıkladığınızda ürünün kendi sitesine değil Google’ın kendi alışveriş sitesi olan Google Express’e yönlendirilecek ve alışverişinizi buradan yapacak olmanız. Bunu Google’ın bütün markaları çatısı altında topladığı bir alışveriş Sitesi gibi düşünebilirsiniz, tek sorun şu ki Google Express bir çok ülkede ve ülkemizde aktif kullanılan bilinen bir platform değil. Google yeni YouTube ürün reklamları ile hem kendi çatısını genişletmeyi planlıyor hem de diğer ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirmeyi planlıyor gibi. E-ticaret’e yönelen ve hali hazırda sadece e-ticaret ile çalışan markaların bu atılım test sürecini başarılı geçer ise ufuklarının genişleyeceği ve kendi formlarında değişiklik yapacağı anlamına geldiğini bilmesi gerekir. Bugün YouTube dünyada en çok kullanılan sosyal ağ ve diğer sosyal ağlar reklam gelirlerini arttırırken YouTube’un yeni modül denememesi zaten düşünülemezdi. ( YouTube Ürün Reklamları - https://www.youtube.com/c/ElmasTozluSosyalall ) notunu düşmeyi de ihmal etmedi.

 

elmas tozlu