Sömesrt Tatilinin adresi UNIQ İstanbul...

Hayata dair tüm renkleri doğa ile iç içe bir ortamda sunan UNIQ İstanbul, dört gözle beklenen yarıyıl tatiline hazır. Her yaştan ve her zevkten insan için ayrıcalıklı alternatifler sunan UNIQ, çocuklar ve gençlere hem eğlenebilecekleri hem de gelişimlerine katkıda bulunabilecekleri etkinliklerle buluşma ve farklı deneyimler yaşama şansı tanıyor.

Maşa ile Koca Ayı, Garfield müzikali ve Balerin Prensesler küçük izleyicilerini bekliyor

 Tarık Şerbetçioğlu tarafından yerinde duramayan Minik Maşa ve Koca Ayı’nın başından geçen eğlenceli maceraların tiyatro sahnesine taşındığı ‘Maşa ile Koca Ayı Müzikal Çocuk Tiyatrosu’ 21 Ocak’ta, tüm zamanların en miskin ve en sevilen kedisi Garfield’in yeni yıl hikayesini konu alan müzikal ise 27 Ocak’ta izleyicisiyle buluşacak. Garfield’ın Yeni Yıl Hikayesi muhteşem dansları, özel kostümleri, sıra dışı ses ve ışık efektleriyle küçük seyircilerinin hayallerine ışık tutacak. Büyük bir sürprizin yeni bir başlangıcı doğurduğu bir diğer müzikal çocuk oyunu Balerin Prensesler ise 28 Ocak’ta Uniq Hall’de sahnelenecek. Balerin Prensesler’in ülkelerini kurtarmak için birlikte çalışmak zorunda kalmalarını ve ailenin önemini anlatan iki perdelik müzikal çocuklara büyülü bir dünyanın kapılarını aralayacak.

 

Glass Room da dopdolu!

Işık, kostüm, dekorun yanı sıra müzik ve kareografinin ustaca kullanıldığı Oz ülkesi oyunu, Dorothy’nin maceralarını neşeli bir dille anlatarak iyi ile kötünün mücadelesini özel bir kurguyla sunuyor. 2012-2013 Direkler Arası Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Yapım ödülünün sahibi olan oyun, çocukların pozitif duygularını öne çıkarmaya ve psikolojik gelişimlerini olumlu yönde etkilemeyi amaçlıyor. Oyun boyunca yapılan metaforik anlatımlar çocukların yaratıcılığına yeni bir boyut kazandırıyor. Oyun; 21, 22, 23 ve 30 Ocak tarihlerinde seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Sahibini zenginleştirmek isteyen zeki bir kedinin heyecanlı maceralarını konu alan ‘Çizmeli Kedi’ gerçek zenginliğin sevgi ve paylaşmak olduğunu vurguluyor. Çizmeli Kedi’nin bu eğlenceli ve öğretici müzikali 20, 24, 25, 26 ve 27 Ocak’ta Glass Room’da sahnelenecek. Çocuklara su altı dünyasının büyülü atmosferini yaşatacak olan ‘İnci Krallığı Prensesleri Müzikali’ Kral Okenaus’un suların kirliliğine karşı mücadele etmek için yola koyulmasını konu alıyor. Oyun 27 ve 28 Ocak’ta Glass Room sahnesinde olacak.

 

Uniq Hall Lounge sahnesinde çocuklar hem eğlenecek hem öğrenecek

Çocukların aklını başından alacak, özgüvenlerine katkı sağlayacak ve yaratıcılıklarını geliştirecek temposu hiç düşmeyen interaktif bir gösteri hazırlayan dünyaca ünlü sihirbaz, oyuncu ve oyun yazarı Kubilay QB Tunçer ile çocuklara sihirli bir show yaşatan Akıllı Çocuklar Kulübü yarıyıl tatili boyunca her hafta sonu UNIQ İstanbul’da olacak. ‘Özgür Abi ile Tarihe Yolculuk’ ise çocuklara macera dolu bir deneyim yaşatacak. Tiyatro sanatçısı Özgür Özgülgün’ün tarihin önemli isimlerini çocuklara masalsı bir anlatımla aktardığı gösterisi her cumartesi Uniq İstanbul’da küçük izleyicileriyle buluşacak.

 

UNIQ İstanbul’da sanat ve bilim bir arada!

Prömiyeri Belçika’da yapıldıktan sonra ilk serüvenine Türkiye’den başlayan dünyanın en büyük ve en kapsamlı Leonardo Da Vinci sergisini İstanbullularla buluşturan UNIQ İstanbul, yarıyıl tatili boyunca meraklılarını UNIQ Müze’ye bekliyor. Da Vinci’nin orijinal eskizlerinden yola çıkılarak oluşturulan 100 replikasıyla birlikte; orijinal el yazmalarının eşsiz kopyaları, tabloların röprodüksiyonlarının da dahil olduğu 200’den fazla eserden oluşan sergi aynı zamanda çocuklara bazı eserleri ve makineleri inceleme şansı veriyor.

 

UNIQ Winter Tales

Türkiye’nin en büyük açık hava buz pistini Vega Ice işbirliği ile 1200m²’lik bir alana kuran UNIQ İstanbul, ailece keyifli vakit geçirmek isteyen herkesi yarıyıl tatilinde huzurlu ortamına davet ediyor. Profesyonel buz pateni ekibi ve antrenörleriyle hizmet veren UNIQ Winter Tales, tatilde farklı aktiviteler denemek isteyenlerin favorisi olacak.

UNİQ   Garfiel   Maşa ve Koca Ayı   Glass Room   Çizmeli Kedi   UNIQ Hall Loumge   UNIQ Hall Lounge   Özgür Özgülgün   Leonardo Da Vinci   UNIQ Winter Tales