Sk Art Projects ‘’Denge / Balance’’a Ev Sahipliği Yapıyor…

SK Art Projects, 10 Nisan – 6 Mayıs tarihleri arasında “Denge / Balance” isimli karma projeye ev sahipliği yapıyor. Galeri Artist Editions ve City’s Nişantaşı işbirliğinde düzenlenen sergide Barış Cihanoğlu, Burçin Erdi, Serdar Kaynak ve Malik Bulut’un son dönem eserlerinden oluşan bir seçki izleyiciyle buluştu.

İnterdisipliner eserlerinde, insanın yaşam pratiklerinden, temel sorunlarına dek şok edici bir bakış kurgulayan Barış Cihanoğlu, gerçekliği daha yakın ve dikkatle araştıran gözlemlerini canlı renk skalası ve şaşırtıcı kurgularıyla taşıyor sergiye.

Burçin Erdi, son dönem çalışmalarında, ölüm ve yaşam dinamikleri arasında insan varlığının şiddet eğilimlerini irdelerken, doğada da “son-başlangıç” döngüleriyle karşılaşılan benzer süreç ve olguları, kendine özgü tekniğiyle görselleştiriyor.

Serdar Kaynak ise, biçimsel olduğu kadar asimetrik yaklaşımlı heykellerinde, mermer ve metal gibi malzemelerle içerik ve işlevi sorgularken; doğanın “çelişki” dolu ikili yapısını “belirginleştiren” denge odaklı arayışlara girişiyor. Malik Bulut ise, mermer ve metal malzemenin doğasını zorladığı heykellerinde, geleneksel dili çağdaş bir yorumla güncelleyerek; her türlü duygu, düşünce ve kavramın estetik bağlamını koparmadan imgesel bir dille aktarılabileceğini örnekliyor.

 

Barış Cihanoğlu   Burçin Erdi   Serdar Kaynak