Siyah İnci İlk İftarını Bağcılar'da Açtı...

Kısa bir süre önce Müslüman olan dünyaca ünlü Amerikalı sanatçı Della Miles, Türkiye'deki ilk iftarını vatandaşlarla birlikte İstanbul'un Bağcılar ilçesinde açtı.

Bağcılar Belediyesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar programlarının dün akşamki konuğu Amerikalı şarkıcı Della Miles oldu. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın misafiri olarak Azerbaycan Dostluk Parkında gerçekleştirilen programa katılan ünlü şarkıcı, etkinlik alanında Başkan Çağırıcı tarafından karşılandı.

Birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ikiliden Della Miles; ''Bu benim ilk iftar davetim. Bu çok güzel bir duygu. Heyecanlıyım. Nasıl davranacağımı bilmiyorum. Bütün Dünyayı dolaşıyorum ama böyle bir sahne hiç görmedim. Herkes burada tek vücut gibi. Dürüst olmak gerekirse bugün oruçlu değildim. Çünkü bütün gün seyahatteyim ve bütün gün çok çalıştım. Ama tabi ki orucumu tutuyorum. Herkes çok güzel. Bir sürü güzel çocuklar var. Eğer çocuklar varsa sevgi de vardır.'' ifadeleri ile duygularını dile getirirken Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da sanatçıya teşekkür ederek ''Ramazan sadece Türkiye'de değil tüm İslam coğrafyasında oruçla, güzel bir ibadetle devam ediyor. Önemli olan huzur içerisinde bu ibadeti yapabilmek. Ramazan ülkemizde huzurla başladı ama maalesef  dünyanın dört bir yanında zulüm var kan var gözyaşı var. Della Miles'a bizi kırmayıp geldikleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah Ramazanın bereketi ve rahmetiyle Dünya'daki zulümlerin de son bulması için de dua ediyoruz. Bugün burada herkes bir arada... Doktoruyla, mühendisiyle, belediye başkanıyla, sanatçısıyla herkes aynı sofrada buluşabiliyor. Yani herkes aynı duyguya sahip ve aynı inanca sahip. İnsanlar bu sofrada bir araya geliyorlar. Her birinin ortak bir faydası var. Şefkat ve merhamet...'' diye konuştu.

Ezanın okunmasına dakikalar kala vatandaşlara Türkçe olarak hitap eden Della Miles, "Afiyet olsun, hayırlı iftarlar" dedi. Kendisi ile fotoğraf çekilmek isteyen hiç kimseyi kırmayan ve özellikle çocuklarla yakından ilgilenen başarılı sanatçı, bu davranışıyla da büyük takdir topladı. Kuran tilavetinin ardından vatandaşlarla birlikte aynı sofraya oturan Miles, yaklaşık 3 bin 500 kişiyle birlikte ilk iftarını yaptı.

Etkinlik alanında kurulan tüm standarı tek tek gezen Miles, bol bol alışveriş yapıp kendisiyle yakından ilgilenen halkla sohbet etti. Çekilen fotoğraflarla mutlu anlarını ölümsüzleştiren Siyah İnci lakaplı sanatçı, kah yöresel kıyafetler giydi, kah Maraş dondurmacısında dondurma alabilmek için neşe içerisinde çaba sarf etti. 

Etkinlik alanından alkışlar arasında ve sevgi gösterileriyle ayrılan Della Miles, ''Sizi seviyorum. Yine geleceğim'' diyerek hayranlarına el sallayıp vedalaştı. 

 

della miles   bağcılar