Sevilen Sanatçılardan Çocuklar İçin ‘Umut’ Konseri...

UNICEF Türkiye Milli Komitesi, Türkiye’deki çocukların ihtiyaçlarıyla ilgili farkındalık ve kaynak yaratmak üzere özel bir konser organize ediyor: UNICEF Umut Konseri. UNICEF UMUT Konseri, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde 29 Mart’ta Volkswagen Arena’da UNICEF’in Türkiye’deki çalışmaları yararına gerçekleşecek.

Konserde gönüllü olarak sahne alacak olan Barbaros, Can Bonomo, Cecilia Krull, Edis, Gökçe Bahadır&Burak Sevinç, Kalben, Karsu, Mabel Matiz, Mehmet Erdem, Özgün, Sertab Erener ve Yalın’ın UNICEF Umut Konseri için seçtiği şarkılar bu geceye özel olarak senfonik notaya dökülüyor. Bu özel gecenin sunuculuğunu ise yine gönüllü olarak Ceyda Düvenci üstleniyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, Şef Hasan Niyazi Tura yönetiminde gerçekleşecek konserin tüm geliri UNICEF’in Türkiye’deki her çocuğun kaliteli eğitime erişmesi için yaptığı çalışmalara aktarılacak.

KerkiSolfej organizasyonuyla, Biletix - Pozitif – Volkswagen Arena ve PasionTurca katkılarıyla 29 Mart Pazar günü saat 19.30’da Volkswagen Arena’da gerçekleşecek konserin biletleri Biletix üzerinden satışa sunuluyor.

UNICEF, ortaklarıyla birlikte Türkiye’de, bütün çocukların eğitim ve öğretim programlarına erişebilmeleri ve kaliteli eğitim alabilmelerini sağlamayı amaçlıyor. UNICEF, kaliteli örgün eğitime erişimi arttırmak ve bütün okulları, tüm çocuklar (örneğin engeli olan çocuklar ya da sosyoekonomik statüsü düşük çevrelerden gelen çocuklar) için kapsayıcı kılmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Sevilen Sanatçılardan Çocuklar İçin ‘Umut’ Konseri   UNICEF   UNICEF UMUT   Volkswagen Arena   Kerki   Solfej   Barbaros   Can Bonomo   Cecilia Krull   Edis   Gökçe Bahadır   Burak Sevinç   Kalben   Karsu   Mabel Matiz   Mehmet Erdem   Özgün   Sertab Erener   Yalın