Sevcan Orhan'dan Elektro Poz...

Başarılı sanatçı Sevcan Orhan repertuvarına eklediği yeni şarkıların okuma provaları için ekibi ile birlikte stüdyoya girdi.

Okuma çalışmaları öncesinde basın mensuplarıyla da bir araya gelen Orhan, çarpıcı açıklamalar yaptı. Sözlerine '' Biz 90'lı yılların çocuklarıyız. Hayatlarımızda halk müziği de var, arabesk de var, pop müziğin gelişimine başladığı dönemlere de tanıklık ettik. Biz özel bir kuşağız'' diyerek başlayan başarılı sanatçı, bunun bir kabuk değişimi olup olmadığını soran muhabirlere ''Neden olmasın. Aslında biz türkülerden var olan bir ağacın dallarında güzel çiçekler açsın diye buradayız. Daha geniş kitlelere ulaşmak için en doğru kararın bu olduğunu düşündük ve ''Hadi yapalım'' dedik.'' ifadeleriyle karşılık verdi.

Herkes Rap'e Saldırmış Durumda...

Günün popüler müzik akımı rap ile ilgili kendisine yöneltilen sorulara, ''Bir onu yapamıyorum. Çok seviyorum ama yapamıyorum. Bu dünyada da popüler olan bir akım ve Türkiye'de de karşılığını bulması gayet normal. Rap müziği yapanların asi ve protest duruşları hoşuma gidiyor.'' yanıtını veren başarılı sanatçı, genişlettiği skalasında bir çok sürprize de imza atabileceğini dile getirirken gazetecilerin ''Bazı ünlüler Reynmen'e düet yapmak için kendisine sosyal medya aracılığıyla videolar gönderdi. Bunlardan biri de Hadise. Siz de Reynmen ile bir düet yapmak ister misiniz?'' sözlerine ise ''Hayatım boyunca herkesin yaptığı şeyi yapmayı sevmedim ve özel şeyler yapmaya yöneldim. Özel projeler ve özel işleri seviyorum. Herkese saygı duyuyorum. O onların tercihi. Şu sıralar herkes rap müziğe saldırmış durumda. Bu tip süreçlerin doğal gelişmesi taraftarıyım. Rap yapan arkadaşlarında birazcık dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü rap  müziği ve söz yapısı itibari ile öyle çok çabuk harcanacak, küçümsenecek bir müzik türü değil.'' diyerek karşılık verdi.

Bu duruşunun bir meydan okuma olup olmadığını soran muhabirlere; '' herkes albüm yapabilir, Herkes bir tane şarkı yapıp kendine sanatçı diyebilir. Ancak sahne er meydanıdır ve ben er meydanında 19 yıldır varım. Bu konuda mütevazi olmayacağım. Söz konusu sahne olduğunda, sahnede başka bir boyuta geçiyorum. Kendime bile meydan okuyorum zaman zaman... Sesine güveniyorsan, sahnede sesinin gücünü gösterirsin...'' tespitini yaptı. 

Yeni Repertuvara Elektro Poz

Yeni repertuarında halk müziği haricinde farklı tarzlarda eserler olacağının sinyallerini veren başarılı sanatçı, “Çalışmalarımı takip edin, yeni projeler, yeni çalışmalarım, yeni kitlelere ulaşmamı sağlayacak, buda beni çok heyecanlandırıyor” diyerek heyecanını paylaşıp Elektro Gitar ile objektiflere poz verdi.

Sevcan Orhan   Sevcan Orhan'dan Elektro Poz