Serra Kefeli’den Varlığın Keşfi Koleksiyonu…

Tasarımcı Serra Kefeli’nin markası Kith&Kin’in Mirror Stage isimli Sonbahar / Kış 2019 koleksiyon sunumu Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında bugün gerçekleşti.

Kısa bir sürenin ardından yeniden Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul takviminde yerini alan Serra Kefeli’nin markası Kith&Kin, Sonbahar / Kış 2019 sunumunu bugün  L’Appart PR İstanbul showroom’unda gerçekleştirdi.

Tasarımcı, Mirror Stage adını verdiği bu koleksiyon için Jacques Lacan’ın psikanaliz teorisinde bir konsept olan ayna evresinden ilham aldı. Bu konsepte göre bebekler altı aylık oldukları dönemden itibaren kendilerini ve dolayısıyla benliklerini ilk kez aynayla karşılaştıkları zaman fark eder. Ayna karşısında tutulduğunda ilk olarak kendisini çevresinden ve en yakın hissettiği varlık olan annesinden ya da yerini tutan birinci kişiden ayrı bir bütün olarak görür. Varlığın keşfidir aslında ayna ve kimi zaman bu ayrışma daha ileriki yaşlarda gerçekleşir.

Serra Kefeli, Mirror Stage koleksiyonunu: “Bir varlığın oluşumunu ve kişisel gelişim sürecini kendi yaşadığım ve deneyimlediğim ayrışmayla tekrar tanımladım. Bu artık tasarımcı olarak kendi varlığımı anlama ve ayrışma sürecimin tasarımlarıdır. Çiçek desenleri içime, çocukluğuma, gençliğime ve şimdiki yaşamıma dokunur. Bu desenlerin aynadaki yansıması ise koleksiyonu tanımlıyor” diye özetliyor.

Serra Kefeli’den Varlığın Keşfi Koleksiyonu   Serra Kefeli   Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul   Mirror Stage