Şehit Ve Gazi Yakınları İle Minnet Dolu Kucaklaşma...

Aralarında Revna Demirören, Demet Sabancı, Monik İpekel, Ebru Yaşar, Tülay Ulusoy, Hanife Akdağ gibi sanat ve cemiyet hayatından 17 kadının organize ettiği ''Şehit ve Gazi Aileleriyle İftar Yemeği'' Merter Polisevi'nde gerçekleştirildi. Yaklaşık bin altı üz kişinin katıldığı organizasyonda sanat ve cemiyet dünyasının ünlü simaları şehit ve gazi yakınları ile kucaklaştılar.

İftar öncesi basın mensupları ile kısa bir röportaj gerçekleştiren sanatçı Ebru Yaşar; ''Çok sevdiğimiz dostlarımızla beraber bugün yaklaşık bin altı yüz şehit ve gazi yakınına iftar yemeği veriyoruz. Bu aslında bir iftar yemeği değil, bu bir kucaklaşma... Sağ olsun hepsi geldiler. Biliyorsunuz şehit aileleri bizlere emanet. Zaten şehitlerimizin mekanı cennet. Geride kalan ailelerine ise hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor. Elimizden geldiği kadar onlara o yokluğu hissettirmememiz gerekiyor. Ben polis kızı olduğum için özellikle polis ve askerlere ayrı bir sempatim var. Onların olduğu yere, gurur ve mutlulukla, koşa koşa geliyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Bizler bugün bu topraklarda huzur ve sağlıkla yaşıyorsak, ecdadımızın ve şehitlerimizin sayesindedir. Bunu unutmamak lazım. '' sözleri ile duygularını dile getirdi. 

İstanbul Valisi Vasip Şahin'in eşi Şeyma Şahin'inde katıldığı organizasyon Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezan, edilen dualar ve açılan iftarla devam eden programda konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, şehit ve gazilerin vatan için üzerlerine düşen görevi eksiksiz yerine getirdiğini söyledi.

Hayırseverler adına konuşan Monik İpekel ise şehit aileleriyle birlikte olmaktan mutlu olduklarını söyledi. Gönüllüler olarak devlet için bir şey yapmak isteğiyle hareket ettiklerini dile getiren İpekel,  yanlarında getirdikleri tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahipleri için emniyet müdürlüğüne hediye etti. İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve eşi Müberra Çalışkan organizasyonda emeği geçenlere teşekkür plaketi verdi.

 

Şehit Ve Gazi Yakınları İle Minnet Dolu Kucaklaşma   Revna Demirören   Demet Sabancı   Monik İpekel   Ebru Yaşar   Tülay Ulusoy   Hanife Akdağ