Şarkılarıyla Büyüledi, Hatırasıyla Hüzünlendirdi…

Türk müziğinde elli yılı deviren ve eserleri ile müziğe yön veren başarılı sanatçı Selami Şahin, Günay Restaurant'ta verdiği yeni yılın ilk konserinde kendisini dinlemeye gelenleri adeta zamanda yolculuğa çıkardı.

 

Kariyerinin ilk günlerinden bugüne dillere pelesenk olmuş şarkılarını Günay'ı dolduran müzikseverler için seslendiren Şahin, samimi açıklamalarıyla da dikkat çekti. 'Annesinin Mısırlı olduğunu ve Türkçeyi sekiz yaşında öğrendiğini dile getiren Şahin; '' Öğretmenlerim daha ilkokulda şarkıcı olacağımı söylerlerdi bana. Lakin müzik nedir, nota nedir bilemedik.  On beş yaşını bitirdiğimde hangi cesaretle bilemem tek başıma İstanbul'a geldim. Aynı gün Beyoğlu Flaş Pasajının yan kısmında, sokak arasında Şato Deri'de iş buldum. Tuvalet temizledim. Biz üç erkek üç kızız... Allah'ta sonra bir tek ben anne ve babama baktım. Soğan ekmek yiyordum ki anne ve babama göndereceğim para azalmasın diye. Anne baba değerini bilmek lazım. Ve ilahi takdirdir on yedi yaşında ünlendim, şöhrete kavuştum. Ünlü olunca ilk işim onları köy hayatından alıp İskenderun'da bahçeli rahat bir eve yerleştirmek oldu. Yine Allah nasip etti yetmişinde hacca gönderdim. İçim o kadar rahat ki... Sizlerden ricam anne ve babanızın değerlerini bilmemezlik yapmayınız. Onlara saygıda kusur etmeyiniz. Alacağınız en ufak hayır duası bile hayatınızı yeniden şekillendirir. Hayatta ki en büyük önceliklerinizden biri bu olsun.'' diyerek kendisine Altın Kelebek kazandıran hayatının ilk bestesi olan ''Yalancısın Sevgilim” i seslendirdi.

Yaklaşık iki saatlik programı boyunca yıllara meydan okuyan şarkılarıyla kendisini dinlemeye gelenleri büyüleyen Şahin, konserini alkışlar eşliğinde noktaladı.

selami şahin   günay   restoran   ilk konser   yalancı sevgilim   altın kelebek   ocak   2019   sahne