Sanatın Birleştirici Gücü: “No:1 2022”…

EKAV (Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı), yeni bir karma sergiyle sanatseverleri bir araya getiriyor. Yıllar önce yolları Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim – İş Öğretmenliği Bölümünde kesişen on sanatçı, sanatın büyüleyici ve bütünleyici yönünü ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

EKAV (Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı), yeni bir karma sergiyle sanatseverleri bir araya getiriyor. Yıllar önce yolları Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim – İş Öğretmenliği Bölümünde kesişen on sanatçı, sanatın büyüleyici ve bütünleyici yönünü ziyaretçilerin beğenisine sunacak. “NO:1 2022” isimli karma sergi Zeynep Öztürk’ün küratörlüğünde 25 Haziran’a kadar Ekavart Gallery’de ziyaret edilebilir.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim – İş Öğretmenliği Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarına devam eden Zeynep Öztürk’ün küratörlüğünde gerçekleşecek karma sergide Refik Akyüz, Tıfak Arslan, Ertuğrul Berberoğlu, Sefa Çakır, Hüseyin Demirbaş, Rabia Kalyancuoğlu, Seydi Murat Koç, Nurdan Likos ve Muhittin Can farklı disiplinlerdeki çalışmaları ile yer alacak.

Yolları yıllar önce Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim – İş Öğretmenliği Bölümünde kesişen sanatçılar, geçmişin ayak izlerini günümüze taşıdıkları karma sergide bir araya geliyor. Farklı disiplinlerde 22 eserin yer alacağı bu karma sergi de ilk kez bir araya gelecek sanatçılar, üniversite yıllarından bu yana süre gelen dostluklarını sanatın bütünleyici yönü ile buluşturdu.

ekav   sergi   resim   sant