Sabancı Vakfı, Sadıka Sabancı’nın Vefatının 30’uncu Yılına Özel Film Hazırladı…

Sabancı Vakfı, vefatının 30’uncu yıldönümünde Sadıka Sabancı’yı anmak için bir film hazırladı. Sadıka Sabancı için “paylaşmanın ve başkalarını sevindirmenin en önemli mutluluk” olduğunu vurgulayan film, Sabancı’nın yaşamı boyunca eğitime, gençlere, kadınlara ve ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzattığını anlatıyor.

Kişisel servetini sosyal amaçlı yatırımlarda kullanmayı bir yaşam felsefesi olarak benimseyen Sadıka Sabancı, hayatı boyunca hayır işlerine büyük önem verdi. Sadıka Sabancı, 1974 yılında Sabancı kardeşler tarafından hayır işlerini kurumsallaştırmak amacıyla kurulan Sabancı Vakfı’nın da en önemli destekçisi oldu. Henüz hayattayken tüm mal varlığını Sabancı Vakfı’na bağışlayarak, vakfa ilk can suyunu verdi.

 

Sabancı Vakfı, “Sadıka Sabancı” adına, okul, öğrenci yurdu, çocuk kreşi, kütüphane, sosyal tesisler gibi çok sayıda kalıcı eser yaptırarak toplumun hizmetine sundu. Sadıka Sabancı’nın koşulsuz destek verdiği Vakıf, 44 yıldır “bu topraklardan kazandıklarını bu toprakların insanlarıyla paylaşma” ilkesiyle çalışmalarını sürdürüyor.

 

Sadıka Sabancı