Podyumda Sezen Rüzgarı…

Bu yıl 13'ncü sezonunda moda dünyasıyla buluşan Mercedes -Benz Fashion Week önceki gün de renkli defilelere sahne oldu. Gün boyu süren etkinlikler defile ve mini defilelerle devam ederken, tasarımcılar sonbahar-kış 2019 koleksiyonlarını moda severler ve sektör temsilcileriyle buluşturdu.

Emre Erdemoğlu'nun sonbahar-kış koleksiyonunu tanıttığı defilede podyumda Sezen Aksu rüzgarları esti. Erdemoğlu'nun Aksu'nun 'Onu Alma Beni Al' şarkısından esinlenerek aynı adı verdiği koleksiyonda geçmiş ve gelecek arasındaki ilişkide aşkın sonsuz gücüne vurgu yapılırken defilenin sonunda podyuma şarkıcı Simge çıktı. Aksu'nun şarkılarının ve portresinin kıyafetlerde yer aldığı koleksiyonun tanıtıldığı defilede yine ünlü şarkıcının hit olmuş şarkıları çalındı. Defile sonunda tasarımcı Erdemoğlu ile podyuma çıkan Simge ise "Ben bir şarkıcıyım daha önce podyumda hiç yürümemiştim bu ilk deneyimim olacak. Arkadaşıma destek olmak için buradayım, Sezen Aksu konsepti var bu defilede ayakkabıları çantaları içinde şarkı sözleri var ceketlerde. Bu kadar özel bir konsept hiç görmedim inşallah düşmeyiz, biz genelde arkadaşlarla toplanıp düşme kazaları izliyoruz ama düşünce çok güzel oluyor" diye konuştu. 
Geçtiğimiz günlerde çıktığı bir defilede ki görüntüsü nedeniyle eleştirilen Hatice ile bir soru üzerine "Kimsenin soyunmasına gerek yok" açıklamasını yapan Simge, 'Kıyafetlere çok para harcar mısınız?" sorusuna ise "Parası olan alır alsında zevk meselesi o paralarla başka şeyler de yapılır, o kadar pahalı şeyler almak insanın hoşuna gidiyor ama ben kendi yağında kavrulan, verdiği konserlerle geçinen, bütçemi kontrollü harcayan biriyim. Elim sıkı değil ama geleceğe yatırım yapıyorum" şeklinde cevap verdi.

 

emre erdemoğlu