Playback Gerçek Bir Performans Değildir

Gökhan Türkmen geçtiğimiz akşam Gece Nakkaştepe’de sahne aldı. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Türkmen, sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Linet’in “Sahnede playback yapan şarkıcı haram para kazanır.” açıklaması kendisine hatırlatılan sanatçı, “Haram demeyeyim ama, o biraz kişinin kendi vicdanıyla alakalıdır. Ben bir playback konserimden sonra “Performansınız çok iyiydi.” yorumunu alınca, playback yapmayı bıraktım. İnsanların o şekilde kandırılmasını istemedim. Playback, bence de gerçek bir performans değildir fakat haram helal konusunu ben bilemem, o konuyu diyanet işleri konuşsun.” dedi. 

 

Kendine has tarzıyla beğeni toplayan sanatçı tarzıyla alakalı ‘Özel bir çaba harcamıyorum. Değiştirmeyi, yenilenmeyi seviyorum. Genel olarak sakalım aynıdır. Güzel, değişik kıyafetler giymeyi ve araştırıp bulmayı severim.’ dedi. 

 

Basın mensuplarının ‘Çocuklarınız, sakallarınızdan rahatsız olmuyorlar mı?’ sorusunu ‘Epey bir alıştılar, hatta sakallarımı kesersem yüzüme bakmayabilirler.’ diyerek yanıtladı. 

linet   gökhan türkmen   sahne   gece   nakkaştepe