Pera Müzesi’nde Kahve Sohbetleri

Pera Müzesi, Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği iş birliğiyle “Kahve Sohbetleri” başlıklı dört konuşmadan oluşan bir etkinlik serisi sunuyor. “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” koleksiyon sergisi kapsamında sunulan serinin ilk etkinliğini 24 Şubat Cumartesi günü saat 14:30’da Cenk R. Girginol’un gerçekleştireceği “Kahve: Topraktan Fincana” başlıklı konuşma oluşturuyor. Konuşma, topraktan fincana kahvenin serüvenine odaklanıyor.

Pera Müzesi, Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni adlı koleksiyon sergisi kapsamında bir dizi sohbet düzenliyor. Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen ve dört konuşmadan oluşan seri, Cenk R. Girginol’un “Kahve: Topraktan Fincana” başlıklı konuşması ile başlıyor. Konuşmada kahvenin yetiştirilmesi, toplanması, kavrulması, harmanlanması ve demlenmesi ile ilgili süreçler mercek altına alınıyor. Etkinlik, katılımcıları kahvenin serüveninde bir yolculuğa çıkartıyor.

Kahve'nin Topraktan Fincana kitabının yazarı Cenk R. Girginol’un konuşması, 24 Şubat Cumartesi günü saat 14:30’da Pera Müzesi Oditoryumu’nda ücretsiz gerçekleşecek.

kahve   Kahve: Topraktan Fincana   Cenk R. Girginol   Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni   pera müzesi