Pelin Turgut’tan yetişkinlere masallar...

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin kurucularından ve direktörlerinden, masal anlatıcısı Pelin Turgut’un ilk kitabı Eriyen Ülkenin Sırları, Ganj Yayınları’ndan çıktı. 10 hikâyeden oluşan ve güncel sanatçı Bülent Gültek tarafından resimlenen kitap, günlük hayatın koşturmacalarından sıkılmış yetişkinleri, içinde büyünün, kayıp hikâyelerin, konuşan haritaların, duygusal uzaylıların geçtiği büyülü ve şiirsel bir yolculuğa çıkarıyor.

17 yıldır bağımsız sinemanın Türkiye’deki kalesi !f İstanbul Bağımsız Film Festivali’nin kurucularından ve direktörlerindenPelin Turgut’un ilk kitabı Eriyen Ülkenin Sırları, Ganj Yayınları’ndan çıktı. Aynı zamanda TIME, The Independent gibi pek çok yayında yazarlık yapmış, Avrupa’da ve Türkiye’de masal anlatıcılığı yapan Turgut’un kitabı, bir grup masalcının uçlarından eriyen fakat sebebi anlaşılamayan, kısmen hayali bir ülkenin kaybolan hikâyelerini keşfedişini konu alıyor.

 

Pelin Turgut’un “Bildiğiniz ama bilmediğiniz bir yerin hikâyeleri bunlar. Boğaz’dan çıkan parmak kız, çocukları peşine takan Ramazan davulcusu, Sezen Aksu’yu merak eden uzaylı, mantığı tarafından terk edilen Aşırı Mantıklı Profesör, İstanbul’un ketum dalgıcı, konuştukça kadınlara başka bir dünya vaat eden billboard kadını ve daha nice tuhaf şey bu küçük kitapta saklı. İçinizde yeşermiş umut tohumlarını sulayan bu minik hikâyeler bütünü, yeni bir dünyaya doğru yelken açmış herkesin de hikâyesi” sözleriyle tarif ettiği kitap, yetişkinlere yönelik masallar anlatıyor.

Pelin Turgut’tan yetişkinlere masallar   Pelin Turgut