NEYAD Bu Defa Sokak Canları İçin Yola Çıktı…

Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği sokak hayvanlarının korunup kollanmasına dair bilinç oluşturmak hedefiyle önemli bir projeye imza attı. NEYAD Yönetim Kurulu Üyesi Heykel sanatçısı Özge Günaydın iş birliğinde ve ‘Sanata Evet’ diyen DenizBank’ın bünyesindeki sergi alanı olarak hizmet veren Galeri Deniz’de, nesli tükenen bir hayvan türü olarak “gergedan” ana temasından yola çıkıp hayvan hakları ve doğa bilinci konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen Ecrin Sergisi ile Ecrin Yaşam Merkezi projesinin lansmanı dün gerçekleşti.

Ecrin Sergi’nin geliri, sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve bakım ihtiyaçlarının karşılanacağı; aynı zamanda müze, botanik bahçe ve piknik alanları gibi farklı imkanlar aracılığıyla her yaştan insanın hayvanlar ile iletişim kurabileceği bir yaşam alanı olarak tasarlanan Ecrin Yaşam Merkezi’ni oluşturmak için derneğe bağışlanacak.

Dün gerçekleşen lansmana iş, kültür- sanat, spor ve medya dünyasından pek çok isim katıldı. Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Korn Ferry Başkanı Şerif Kaynar, Borusan Holding ortaklarından İrfan Kocabıyık, Didem Çapa, Öznur Yakın, Ivana Sert, Yahya Üzdiyen gibi tanınmış isimlerin de katılımıyla gerçekleşen açılış kokteylinde, sanatçının gergedan figürüne dair farklı materyaller ile şekillendirdiği heykeller misafirlerin beğenisine ilk kez sunuldu. 

NEYAD Bu Defa Sokak Canları İçin Yola Çıktı   NEYAD   Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği   DenizBank   Özge Günaydın   Hakan Ateş   Korn Ferry Başkanı Şerif Kaynar   Didem Çapa   Öznur Yakın   Ivana Sert   Yahya Üzdiyen