Muazzez Abacı: "Öldüm ve geri geldim..."

Kadınlara umut olacak, ilham verecek yepyeni projesi "Senin Mucizen"in beşinci bölümünün konuğu Türk Sanat Müziği’nin ünlü sesi Muazzez Abacı oldu.

Kısa sürede ekranların fenomen programı haline gelen "Senin Mucizen"de bu haftanın konuğu olan ünlü ses sanatçısı Muazzez Abacı, sanat hayatının başlangıcından, çalkantılı evlilik hayatına, kızı ile olan kuvvetli ilişkisinden, sanat dünyasında yaşadığı zorluklara kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Muazzez Abacı daha 6 yaşındayken şarkı söyleyerek sanat hayatına başlaması ile ilgili “Rahmetli dedem beni haftasonları Ankara Ulus’ta müzik sevenler cemiyeti diye bir cemiyete götürürdü. Orada Türk sanat müziği şarkıları söylerdim. Dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar ve Mümtaz Tarhan gibi başka bakanların da olduğu bir baloda şarkı söyledim. Celal Bayar “Üsküdara gideriken şarkısını istiyor” dediler. Söyler misin diye sordular ve söylerim dedim. Rahmetli Bayar, Ankara Koleji'nin fahri başkanı idi. Bu şarkı sayesinde ben de kolejli oldum. Daha sonra annem beni Ankara radyosundaki sınavlara zorladı ve sınavlara kaydettirdi. 6.000 kişi içinde 30 kişi alacaklardı. Sınavı kazandım, 5 sene sabah 09:00 akşam 17:00 eğitim gördüm” dedi. Türk Sanat Müziğinin kraliçesi Muazzez Abacı hayatına dair önemli konuları seninmucizen 'de Lifetime TV Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya’ya ve programın moderatörü Lütfiye Pekcan’a anlattı. Muazzez Abacı’nın başarı, aşk ve tutku dolu hayatı izleyicileri şaşkına çevirdi.

Hayatımın En Sevdiğim Anlarının Tamamı Kızım Saba İle İlgili

Amerika’da yaşayan kızı Saba Anderson’a olan sevgisi ile ilgili; “Saba’nın doğumu benim için çok önemliydi. Hani hayatınızda en çok sevindiğiniz anlar deseniz onun doğumu, onun Cerrahpaşa’yı kazanması ve torunumun olması...” diyen Abacı Hasan Heybetli ile olan ikinci evliliğinde kendisini yine kızı Saba’nın ikna ettiğini şu sözlerle anlattı; “Biz 2 kez evlendik Hasan ile. Saba bana “Anne 10 sene neredeyse hapishanede sırf seni düşünerek yaşamış. Bu kadar büyük bir aşka, bu kadar büyük bir sevgiye karşı gelinmez, ben tekrar beraber olmanızı istiyorum dedi.

Sezen Aksu’dan Yıllarca Şarkı Almaya Çalıştım!

Türk Sanat Müziğinin Kraliçesi Muazzez Abacı içindeki sanat tutkusu ve son dönemde çıkardığı ‘Sezen’imin Şarkıları’ albümü ile ilgili; “Küçüklüğümden beri iyi bir sanatçı olmayı hayalden öte çok arzu ettim. Sevdiğim sanatçılar vardı onlardan feyz aldım. Bana hep çevremde iyi bir sanatçı olacağım söylendi. Sezen Aksu’dan şarkı almayı çok istedim, kaç kere gittim Sezen’e şarkı almaya… Çok eski, çok iyi arkadaşım, yıllar yılı beraber çalıştık. Mithat Can daha doğmadan gittim Sezen’den şarkı almak için ama olmadı…” dedi.

muazzez abacı