Modern Zamanın Silahşörleri Saray’ da Buluştu…

Fransız yazar Alexandre Dumas’ ın Üç silahşörler romanındaki kahramanı, Kont d’Artagnan’ın yaşadığı topraklardan adını alan Armangac Şovalyeleri Büyük Kulübü şovalye ve silahşörleri İstanbul Ortaköy Feriye Sarayı’nda buluştu.

Üç silahşörlerin "Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için! ’’sözlerini slogan olarak kullanan ve din dil ırk farkı gözetmeyen bir vizyon ile Monako Prensi Albert, Leonardo Di Caprio ve John Malkovitch gibi daha birçok seçkin ismin bulunduğu kulübün bu özel buluşmasında ev sahipliğini ise ilk Türk üyesi Nurhan, Mustafa Kemal Olur çifti  üstlendi.

Kont d’Artagnan’ın soyundan gelen kulübün dünya başkanı Dük Aymeri de Montesquiou d’Artagnan, ataları ve tarihleri arasında kısa bir konuşma yaparak yeni üyeleri Sedat Bornovalı, Lale Sürmen, Serhat Veyisoğlu ve Berat Dünyalı’ ya armalarını takıp aralarına kabül ettiler. Kulübün amacı üyeleri arasında uluslararası network oluşturmak, onlara rafine seyahat fırsatları tanımak ve dünyaya açılan pencerelerini genişletmek olduğunu söyleyen Nur Olur İstanbul, Kapadokya, Pamukkale ve Efes’e kadar uzanan iki günlük tur ile ülkemizi ve Türk mutfağının leziz yemeklerini tanıttılar. Yeni üyelerden Sanat Tarihçisi Sedat Bornovalı ise bir sunum yaparak Osmanlı  tarihi, mimarisi saraylar, konaklar, çeşmeler, daha birçok eser hakkında bilgiler verdi.

 

Monako Prensi Albert   Leonardo Di Caprio   John Malkovitch   Sedat Bornovalı   Lale Sürmen   Serhat Veyisoğlu   Berat Dünyalı