Merve Özbey Oyunculuğa Yeşil Işık Yaktı

Merve Özbey geçtiğimiz akşam Jolly Joker Vadistanbul’da sahne aldı. Güzel şarkıcı, gerek repertuvarı gerekse performansıyla kendisini dinlemeye gelen yüzlerce hayranına müzik ziyafeti sundu.

Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Merve Özbey, yeni albümü ile ilgili tüyolar vererek başladığı röportajda “Aranjeler bitti, benim okumalarım kaldı. Sesimle ilgili sorunlar yaşıyorum. Bu dönemde maalesef grip salgını var. Şarkılarımı sesimin en iyi olduğunu hissettiğim an stüdyoya girip okumak istiyorum. Yaklaşık 1,5 aydır geçmeyen bir hastalığım var” dedi. 

‘Müzikal oyunculuğu çok başka’

Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız gibi isimlerin yer aldığı ‘Alice Müzikali’ni merakla beklediğini söyleyen güzel şarkıcı, muhabirlerin “Sizde teklif gelse müzikalde oynamak ister miydiniz?” sorusuna, “Hemen kabul ederdim. Türkiye’de böyle müzikallerin yapılması çok büyük gurur. Müzikal oyunculuğu çok başka bir şey. Her birine başarılar diliyorum.” dedi.

‘Bergen’i oynamak isterdim’


Muhabirlerin, “Son dönemde gerçekleşmiş hikayeler canlandırılıyor, size bir teklif gelse kimi canlandırmak istersiniz?” sorusuna başarılı şarkıcı, “Serenay canlandıracak galiba ama Bergen’i oynamayı çok isterdim” diyerek beyaz perdeye de göz kırptı.   İki saatlik konserini seyircilerin yoğun isteği üzerine yarım saat uzatan başarılı popçu, aksesuar olarak kullandığı taçlarıyla da ilgi odağı oldu. Bir ara seyircilerle sohbette eden Özbey, ''Ben yengeç burcuyum ve daha önce aynı burçtan bir erkek arkadaşım olmuştu. Ayrıldık ancak bence yengeç burcu kadın erkekler için bir lütuftur. Altını çizmeden geçemeyeceğim.'' diyerek ilginç bir açıklamaya da imza attı.

merve özbey   jolly joker   vadistanbul   alice   Serenay Sarıkaya   Ezgi Mola   Enis Arıkan   Şükrü Özyıldız   Bergen