Marcel Khalife ve Ismail Lumanovski Caz Şubatı'nda buluştu

Marcel Khalife ve Ismail Lumanovski "5. CRR Caz Şubatı" kapsamında Cemal Reşit Rey sahnesinde bir araya geldi.

Bu yıl beşincisi düzenlenen “CRR Caz Şubatı” etkinliğinin üçüncü konserinde solo ud performanslarıyla dikkat çeken Lübnanlı besteci ve yorumcu Marcel Khalife ve Makedonyalı klarnet ustası Ismail Lumanovski sahne aldı. Konserde seyirciler de şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti.

Türkiye’de olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen sanatçı “İstanbul’da konser salonunda dostlarımı gördüğüm için de çok mutlu oldum” diyerek seyirciyi Türkçe "Merhaba" diyerek selamladı. Yaklaşık iki saat süren konserde "Walking Tall" ve "Ommi" şarkılarını da seslendiren Khalife'ye seyirciler de alkışla tempo tutarak eşlik etti. Sıra sevilen şarkısı "Rita"ya geldiğindeyse sözü seyirciye bırakan sanatçı nakaratı da seyirciyle birlikte seslendirdi.

Konserin son şarkısından önce sahne alan müzisyen arkadaşlarını tanıtan sanatçı, ardından seyircilerin yeniden kendisine eşlik etmesini isteyerek "Ya Bahariya" şarkısını seslendirdi. Ismail Lumanovski'nin şarkı sırasındaki solo performansı büyük alkış aldı. Filistin’den gelen misafirlerinin plaket ve çiçek takdim etmesinin ardından konser sona ererken, sanatçı İstanbullu dinleyicileri için albümlerini imzaladı.

caz şubatı   Marcel Khalife   Ismail Lumanovski