Lezzetin Tarihle Buluştuğu Bir Marmara Masalı

50 yılı aşkın lezzet yolculuğunda kendi müdavimlerini yaratan, basın ve iş dünyasından önemli isimlerin buluşma noktası Kalyon Restoran yenilendi.

 

 

Titiz bir çalışmanın ürünü olan iddialı menüsü ve yenilenen yüzüyle yoluna Falyanos by Kalyon olarak devam eden mekan, tüm meze ve balık tutkunlarının favori adresi olmaya aday.

Uzun yıllar boyunca kalitesinden taviz vermeden hizmet veren Kalyon Restoran, yenilenen yüzü ve iddialı menüsüyle yoluna Falyanos by Kalyon olarak devam ediyor. Adını aldığı yunusların eşlik ettiği muhteşem Marmara manzarasını Tarihi Yarımada’nın büyüleyici atmosferiyle buluşturan Falyanos by Kalyon, tamamen artizan ürünlerden hazırlanan İstanbul ve Anadolu mutfağından mezelerin yanı sıra başka hiçbir yerde bulamayacağınız yaratıcı tatları ve birbirinden lezzetli taze deniz ürünlerinin sunulduğu özgün menüsüyle unutulmaz bir gastronomi deneyimi sunuyor. Yarım asırlık tecrübesini, lezzet, kalite ve mükemmel servis ile buluşturan Falyanos by Kalyon, tüm lezzet tutkunlarını geçmişten geleceğe uzanan bu lezzet serüvenine davet ediyor.

Falyanos by Kalyon, genç ve yetenekli mutfak şefi Murat Taşarer’in hazırladığı, fark yaratan lezzetli ve taze meze çeşitleri ile öne çıkıyor. Mevsimselliğe ve kaliteli ürün kullanımına özen gösterilerek hazırlanan menü, hem damaklara hem de gözlere hitap ediyor. Her biri en taze ve artizan ürünlerden hazırlanan Vişneli Pazı Sarma, Manda Kaymaklı Kuru Cacık, Midyeli Lahana Sarma, Ermeni Pilaki gibi enfes meze çeşitlerinin yanı sıra Hardal Otu, Ebegümeci, Kaleotu, Deniz Börülcesi, Kaya Koruğu gibi otlu mezeler de hem damak zevkine hem de formuna dikkat edenlere hitap ediyor. Geleneksel Balık Çorbası, Peynirli Izgara Muska Böreği, Köz Patlıcanlı Yoğurt ve Tahin Soslu Börek, ev yapımı Somon Lakerda ile iddialı olan Falyanos by Kalyon, en taze günlük balık çeşitleriyle de bir lezzet şöleni sunuyor. Ayrıca yıllar boyu mekanla özdeşleşmiş olan Karides Kokteyl ve Fırın Sütlaç gibi unutulmaz tatlar da Falyanos by Kalyon’un menüsünde yer almaya devam ediyor.

Falyanos