Les Benjamins’den Özel Davet…

Tasarımlarında hikayeleri, kültürleri ve gelenekleri harmanlayarak günümüz sokak modasına yansıtan Les Benjamins, ilk flagship mağazasını geçtiğimiz gün özel bir davetle İstanbul’da açtı.

Uluslararası moda, sanat, spor, müzik ve tasarım dünyasını bir araya getiren özel açılış daveti, markanın kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın ev sahipliğinde gerçekleşti. Mağazanın mimarı ve Food NY Kurucu Direktörü Dong Ping Wong, ünlü DJ ve tasarımcı Heron Preston, Sita Abellan ve İnan Batman gibi uluslararası platformda tanınmış isimleri bir araya getiren Les Benjamins flagship mağaza açılışına, Özge Özpirinççi, Öykü Baştaş, Yasemin Allen, Metin Fadıllıoğlu, Levent Erden, Ahu Yağtu, Hazer Amani, Oğulcan Engin, Tara Devries - Özlem Kaymaz, Doğuş Çabakçor, Burak Yörük, Dila Tarkan ve Cemrehan Karakaş gibi isimler de katıldı.

Akkavak Sokak 16 numaradaki 300 metrekarelik yeni Les Benjamins mağazası, alışveriş deneyimini yeniden yaratmayı ve İstanbul'un kreatif çevrelerini modaya yeni gözlerle bakmaya teşvik etmeyi hedefliyor. Bu felsefe, fotoğraf makinesinin telemetresini çağrıştıran yeni logosu ve Bünyamin Aydın'ın yaşam boyu fotoğrafçılık tutkusunun ifadesiyle el ele gidiyor.

Logonun anlamıyla ilgili soruya “Ben fotoğraf makinesi koleksiyonu yapıyorum. LES BENJAMINS olarak sanatsal yönümüzün köklerinde de her zaman kültür, seyahat ve dış mekan fotoğrafçılığının yer aldığını hissediyorum. Kültürleri, fotoğraf makinesinin objektifinden görüyorum” yanıtını veren Aydın, flagship mağazasının amacını “Çok kültürlü evrenimizin ruhunu yakalamak ve İstanbul gençliğinin buna katılmasına ve birlikte evrimleşmesine katkıda bulunmak” sözleriyle anlatıyor.

“Burası bir keşif yeri. Buradan alışveriş yapmak zorunda değilsiniz. Sadece kendinizi eğitebilir, moda, teknoloji, tasarım ve girişimcilik gibi konularda bilgi edinebilirsiniz” diyen Aydın, mağazanın İstanbul’un yaratıcı potansiyelini yansıtan ve güçlendiren ortak bir platform sunmak amacıyla panellere, atölye çalışmalarına ve etkinliklere ev sahipliği yapacağını da sözlerine ekliyor.

 

 

Özge Özpirinççi   Öykü Baştaş   Yasemin Allen   Metin Fadıllıoğlu   Levent Erden   Ahu Yağtu   Hazer Amani   Oğulcan Engin   Tara Devries - Özlem Kaymaz   Doğuş Çabakçor   Burak Yörük   Dila Tarkan