Kutnia’nın Yeni Ev Koleksiyonu Tanıtıldı…

16. yy’dan itibaren üretilen ve ipeksi kumaşların en eskisi olarak literatüre geçen kutnu kumaşını, güncel kodlarla yeniden tasarlayan KUTNİA’nın yeni ev koleksiyonu, geçtiğimiz gün BEYMEN Home Zorlu Center’da düzenlenen özel bir davet ile tanıtıldı.

KUTNİA markasının kurucusu Jülide Konukoğlu’nun katılımlarıyla düzenlenen davete aralarında; Şeyma Şahin, Emine Sabancı, Dilek Hanif,  Arzu Kunt, Beste Yurttaş, Dilara Koçak, Özlem Avcıoğlu, Fulya Nayman, İdil Atakol, Banu Bora Mumcu, Berrin Okçu, Meltem Demir, Neşe Gönül, Zeynep Özyılmazel, Sema Basa, Güneş Mutlu Mavituncalılar, Jülide Önengüt, Hülya Eltemur’un da yer aldığı çok sayıda ünlü isim katıldı.

Jülide Konukoğlu koleksiyon ile ilgili değerlendirmesinde, “Kutnu kumaşının dokunması oldukça zahmetli, ustalık gerektiren birçok aşaması bulunuyor. Tüm aşamalarda kutnuya birçok ustanın emeği dokunuyor, bu süreçlerin her biri ayrı bir zanaatkârlık. KUTNİA markası ile ustalık emeğinin kullanıldığı çok değerli bir mirası yaşatmaya devam ediyoruz. Zeugma’nın geleneksel değerlerinden izler taşıyan yeni ev koleksiyonumuzda da her bir ustanın özgün stilini yansıtıyor; aynı zamanda unutulmaya yüz tutmuş bir değerimizi de modern dünyaya yeniden katıyoruz.” diyerek, KUTNİA’ya gelecek nesillere taşınacak bir marka olma yolunda destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Kutnia’nın Yeni Ev Koleksiyonu Tanıtıldı   KUTNİA   Beymen