Koray Avcı ''Artık Yeter'' Dedi…

Başarılı şarkıcı Koray Avcı Bostancı Gösteri Merkezi'nde uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir konsere imza attı. Fenerbahçe - Galatasaray derbisine rağmen tüm biletleri günler öncesinden tükenen konserine ''Adaletin Bu Mu Dünya'' şarkısı ile başlayan başarılı şarkıcı, he anı sürprizlerle dolu seyirlik bir performans sergiledi.

Daha ikinci şarkısında kedisini seyircilerin arasında bulan Koray Avcı, etkinlik alnını baştan başa dolaşarak hayranları ile kucaklaştı. Sıcak kanlı ve samimi tavırlarıyla müzikseverlerin takdirini toplayan Avcı, bir ara sadık dostu ''Dayı''yı sahneye alarak herkesi şaşırttı. Sahnede köpeğini öpüp koklayan başarılı şarkıcı, ''Bir kaç gün önce benim mahallemin köpeklerini öldürmüşler. Biliyorsunuz ben Ankara Batıkent'liyim. Benim mahallemde canlara kıymışlar ve ben çok üzgünüm. Dayı'yı bir çoğunuz tanıyorsunuz. Çok iyi bakıyorum ben ona. Ona ve Zekeriyaköy'deki arkadaşlarına. Elimden geleni yapıyorum. Bunlar anlatılmaz, hiçte sevmem anlatmayı aslında. Ancak burada artık konuşma gereği duydum. Bu kadar bilinçsizliğe gerek yok, bu kadar hayvanlığa lüzum yok! Dili olandan medet uman, dilsizin yoluna iz koymaz. Dili olmayandan medet um, dili olan anlatır zaten sana derdini. Kadına ve hayvanlara uygulanan şiddete yeter diyorum. Artık Yeter... Dünyanın en değerli varlıklarına şiddetten vazgeçelim artık. Dayı bugün benimle değil sokaklarda da olabilirdi. Şu güzelim varlığa kıyabilir miydiniz? Kıymayın ne olur. Kıymayın efendiler. Etmeyin. Gelin insan olalım. Merhametimiz ile ısıtalım dünyayı. Bize bu yakışır.'' diyerek konser alanında büyük bir alkış tufanı koparırken en kısa sürede hayvan haklarını ve kadın haklarını daha etkin koruyan yeni bir yasa beklediğini dile getirdi. 

Konserinin ikinci bölümüne Selda Bağcan ile efsaneleşen ''Yaz Gazeteci'' şarkısı ile başlayan Koray Avcı, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile parmak ısırttı. Bir ara minik bir hayranını da sahnesinde ağırlayan başarılı şarkıcı, onunla oyunlar oynayarak herkesi tebessüm ettirdi. ''Müsaade ederseniz bu küçük pamuk şekerden bir iki ısırık alıp programa devam edeceğim'' deyip sahnenin ortasına oturarak minik hayranı ile neşe içinde oynayan Koray Avcı, utangaç tavırlar sergileyen küçük kıza uzun uzun sarılıp öperek yerine uğurladı.

Koray Avcı Bostancı Gösteri Merkezi Konseri   Koray Avcı   Bostancı Gösteri Merkezi   Fenerbahçe   Galatasaray   Adaletin Bu Mu Dünya