Konserinde ''Kadın Hakları Günü''nü Kutladı...

Yoğun konser programıyla şehir şehir dolaşan başarılı şarkıcı Aydilge, ''5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'' kapsamında Sinop Kültür Merkezinde anlamlı bir konsere imza attı.

Şarkılarında da özellikle kadınların ve genç kızların kendi ayakları üzerinde durmaları konusunu işleyerek duyarlı tutumunu yaptığı müziğe yansıtan  Aydilge, konseri esnasında  çocuk gelinlere de dikkat çekti. ''Dünyada her 2 saniyede bir kız çocuğu zorla evlendiriliyor. Dünyada 700 milyonu aşkın çocuk gelin var. Bu konuda Türkiye, Avrupa’da birinci sırada yer alıyor'' diyen Aydilge, Mustafa Kemal'in kadına verdiği önemi de hatırlatarak 5 Aralık'ın aynı zamanda Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının da yıl dönümü olduğunu hatırlattı. Kadının dövülebilir, alınıp satılabilir, üzerinden kar edilebilir bir mal değil, can olduğu; mini etek giyenin ''yollu ya da düşük ahlaklı'', örtünenin ise ''yobaz ya da cahil'' görülmediği  bir Türkiye dileğinde bulunan Aydilge, dinleyicilerinden de büyük alkış aldı. 

Bu sözlerinin ardından ''Kadına şiddete ve Ahmet Kurallara Hayır'' diye bağıran hayranlarını sükunete davet eden Aydilge şiddet konusunda ne kadar hassas olursak olalım, suçu ispatlanana kadar kimsenin suçlu ilan edilemeyeceğini dile getirdi. 

Konserinde ''Kadın Hakları Günü''nü Kutladı   Aydilge   5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü