Karadeniz'in Eşsiz Güzelliklerini Jolly İle Yüzde Elli İndirimli Keşfedin…

Karadeniz’in sizi mest edecek güzelliklerini keşfetmeyi planlıyorsanız Jolly’nin Karadeniz ve Batum Turları tam size göre…

Jolly ile birçok ilden çıkışlı olarak uçak veya otobüs ile katılabileceğiniz bu turda 2 gece ve üzeri konaklama seçenekleri var. Karadeniz ve Batum Turu’nun başlangıç fiyatı ise 749 TL olarak belirlendi. %50’ye varan erken rezervasyon indirimleri ile yerinizi ayırtabilirsiniz. Üstelik rezervasyonunuzu %10 ön ödemeli yapıp, kalanını tura sadece 1 gün kala tamamlayabilirsiniz.

Peki, Karadeniz’in tüm güzelliklerini bir arada görebileceğiniz alternatifli gezi programlarında siz  gezginleri  neler bekliyor?

Karadeniz’deki ilk rota Trabzon olacak. Trabzon’da sizleri ilk olarak Trabzon Ayasofyası bekliyor. Komnenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra bölgenin en büyük gümüş atölyesini görecek ve coşan dere boyunca doğanın görkemli güzelliklerini keşfedeceğiniz Altındere Milli Parkı ve Sümela Manastırı olacak.

Bir sonraki rotanız ise Sürmene. Sürmene bıçaklarının yapılışına tanıklık edecek; ardından ise Karadeniz’in bir başka markalaşmış ürünü çay bitkisini görmek için çay fabrikasını ziyaret edeceksiniz. Karadeniz’in tüm güzelliklerini bir arada yaşayacağınız bu gezide bir sonraki rotanız ise yaylaların sultanı olarak bilinen Ayder Yaylası… Burada bol oksijenle birlikte anılarınız arasına yeni anılar ekleyecek ve dilerseniz de Fırtına Deresi’nde rafting yapabileceksiniz.

Ayder Yaylası’ndan sonraki rotanız ise Batum olacak. Burada, Hz. İsa’nın oniki havarisinden biri olan St. Mathias’ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio – Asparos Kalesi’ni göreceksiniz. Karadeniz turunda iken Zilkale ve Palovit Şelalesi’ni de görmemek olmaz. Burada Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsiz güzelliği ve bol oksijen içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamak için Palovit Şelalesi’ni de görebilirsiniz. Turun devamında ise sizleri dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakan Uzungöl sizleri bekliyor olacak. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşan Uzungöl çevresinde bir gezi sizleri karşılayacak.

Karadeniz'in Eşsiz Güzelliklerini Jolly İle Yüzde Elli İndirimli Keşfedin   Jolly