Kanlı Komedya "Caligula"

Baba Sahne’nin sevilen oyunlarından, Levend Öktem, Ahmet Saraçoğlu, Ecem Üstündağ ve Pınar Coşkun’un rol aldığı, Ragıp Yavuz’un yönettiği Kanlı Komedya ‘Caligula’, 19 Mart’ta Baba Sahne’de tiyatroseverlerle buluşuyor.  Roma İmparatoru Caligula’nın hayatından bir kesiti sahneye taşıyan oyun, diktatör Caligula’nın halkına yaşattığı zulmü ve halkın bu zulüm karşısındaki tepkisizliğine olan şaşkınlığını anlatıyor.

 

Bulgar yazar Stefan Tsanev’in kaleme aldığı Kanlı Komedya ‘Caligula’, esas adı Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus olan Roma İmparatoru Caligula’nın hikayesini anlatıyor. M.S. 37-41 yılları arasında hüküm süren Caligula, dünyada en sevdiği kişi olan Drusilla’yı kaybetmesiyle hayata olan bağlılığını yitirir ve zorba, vahşi, acımasız bir diktatöre dönüşür. Dünyaca tanınan Bulgar yazar Stefan Tsanev’in kaleme aldığı, Hüseyin Mevsim’in dilimize çevirdiği oyunun yönetmen koltuğunda Ragıp Yavuz oturuyor. Sahne ve kostüm tasarımına Barış Dinçel’in imza attığı oyunda, Levend Öktem, Ahmet Saraçoğlu, Ecem Üstündağ ve Pınar Coşkun rol alıyor.

 

Tek perdelik Kanlı Komedya ‘Caligula’ 19 Mart 2018 Pazartesi akşamı 20.30’da Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda sahnelenecek. Oyunun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.

Roma İmparatoru Caligula   Levend Öktem   Ahmet Saraçoğlu   Ecem Üstündağ   Pınar Coşkun   Baba Sahne