“Kalbimi Asla” 42 Maslak‘ta...

GE Sağlık tarafından “Meme Kanseri Farkındalık Ayı”nda, meme kanserinde erken teşhisin önemini bir kez daha vurgulamak adına gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi, çağdaş sanatın dünyaca ünlü ismi Haluk Akakçe’nin desteği ile hayat buldu. Sanatçının farklı bir yorum katarak tasarladığı pembe kurdele, düzenlenen etkinlik ile 42 Maslak Art!SPACE Galeri’de tanıtıldı.

“Erken teşhis hayat kurtarır” mottosuyla GE Sağlık’ın sosyal sorumluluk projesine gönüllü olarak destek veren çağdaş sanatın dünyaca tanınan ismi Haluk Akakçe, meme kanserinin sembolü hâline gelen pembe kurdeleye farklı bir yorum getirdi. Sanatçı “Kalbimi Asla” ismiyle hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesiyle, sanatı ve insanı odağına alarak farklı disiplinleri bir araya getiren ve kolektif yaşamı destekleyen 42 Maslak’ta, sanatseverlerle buluştu.

“Bir kadının kendisine meme kanseri teşhisi konulduğu anda neler hissedebileceğini tahmin bile edemiyorum. Bedenin üzerindeki denetimini kaybetmek, geleceğine dair derin bir endişe duymak, çevrendeki insanların ilgisini kaybetmekten korkmak, kolay başa çıkılabilecek duygular değil. İşte bu yüzden meme kanseri ile mücadele eden bir kadının en çok sevgiye ihtiyacı olacağını düşünüyorum. Anneannem İlhan, Büyük Teyzem Meral ve Anneannemin Annesi Nadide olmak üzere, ailesinin üç ferdi meme kanserine yenik düşen biri olarak ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda, GE’nin farkındalık girişimine destek olarak meşhur pembe kurdeleye kendi yorumumu getirip kalp şeklinde bir kurdele tasarladım. ‘Ben de önemsiyorum’ demek ve Türkiye Meme Vakfı’nı (MEVA) desteklemek için bu projede yer almaktan büyük mutluluk duyuyorum.” diyen Haluk Akakçe’nin bu geceye özel, sınırlı sayıda üretilen “Kalbimi Asla” kurdeleleri, davete katılanlara sunuldu.

     

“Kalbimi Asla” 42 Maslak‘ta   Haluk Akakçe   42 Maslak