Jolly İle Bahar Rotası: Medeniyetler Ve Kültürler Beşiği Mardin Sizi Bekliyor...

Medeniyetler ve kültürler beşiği Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en gözde şehirlerinden biri olan Mardin siz gezginleri bekliyor.

 

Kısıtlı bir zaman içinde sınırsız doğal güzellik, kültür, heyecan ve yöresel tatlarıyla damak çatlatan Mardin’i doyasıya gezebilmek için Jolly ile İstanbul, Ankara ve İzmir’den çıkışlı Uçaklı Butik Mardin turlarına katılabilirsiniz. 2 gece 3 gün süren bu tur 1.199 TL’den başlayan fiyatlarla gezginlere sunuluyor. Üstelik sadece yüzde 25 ön ödeme, kalan ödemeyi tura 3 gün kala ödeme imkanı, yüzde 50’ye varan indirim ve kesintisiz iptal garantisi ile yerinizi ayırtabilirsiniz.

 

Kültür turlarının vazgeçilmez adreslerinden biri olan Mardin camileri, kiliseleri, manastırları, türbeleri ve kendine has mimarisi ile Türkiye’de görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yer alır. Mardin turunda İslam Alemi’nin 5. Harem-i Şerif’i olan Ulucami ile geziye başlayacaksınız. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini göreceksiniz. Ardından “yaş otuz beş, yolun yarısı eder.” Şiiri ile tanıdığımız Diyarbakırlı Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi’ni ziyaret edecek ve panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci Surları olan kent surlarında Mardin Kapı, Keçi Burnu ve 10 Gözlü Köprü ile beraber Dicle Havzası’nı fotoğraflama fırsatını yakalayacaksınız. Mardin Turu sırasında rotalar; Diyarbakır, Hasankeyf, Midyat, Dara, Mardin, Abbaralar’ı gösterirken, geçmiş dönemlere doğru yolculuğa çıkarak içinde bulunduğunuz tarihi atmosferin tadını çıkartabilirsiniz. Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Şehidiye Cami, Şahtana Evi, Mardin’in taştan dar sokakları gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız.

Jolly İle Bahar Rotası: Medeniyetler Ve Kültürler Beşiği Mardin Sizi Bekliyor   Jolly   Mardin