İyilik İçin Sanat Derneği Üyelerinden Ziyaret...

İyilik İçin Sanat Derneği Üyeleri, her hafta düzenli şekilde gerçekleştirdikleri “Sanat Buluşmaları”nın 182.’sinde, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde devam eden “Rus Avangardı. Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek” sergisini ziyaret etti.

Sabancı Holdingin katkılarıyla düzenlenen serginin ziyaretine, dernek üyeleri Selin Bozkurt, Handan Aral, Ece Mizrahi, Nadire Tanes, Ayça Okay, Duygu Hayırlıoğlu ve Ceren Mocachen katıldı. Rus avangart sanatını kapsamlı bir seçkiyle ziyaretçileriyle buluşturan sergi, 1 Nisan 2019’a kadar devam edecek.

Dünyanın en önemli Rus Avangardı koleksiyonlarından ve arşivlerinden biri olan, Selanik Çağdaş Sanat Müzesi - George Costakis Koleksiyonu, “Rus Avangardı. Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek” sergisinin de temelini oluşturuyor. Sakıp Sabancı Müzesi Müdürü Dr. Nazan Ölçer ile Selanik Devlet Çağdaş Sanat Müzesi - Costakis Koleksiyonu Müdürü Dr. Maria Tsantsanoglou’nun eş küratörlüğünde gerçekleştirilen sergi, Costakis Koleksiyonu’nun yanı sıra Moskova’daki Tüm-Rusya Dekoratif Sanatlar Müzesi ve Multimedya Sanat Müzesi ile Avrupa’nın önde gelen özel koleksiyonlarından seçilen 513 eserle, Türkiye’de ilk defa bir arada sunulan Rus Avangardı’nın sanat tarihindeki zengin yerine ışık tutuyor.

İyilik İçin Sanat Derneği Üyelerinden Ziyaret   İyilik İçin Sanat Derneği   Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi