“İstanbul’da ilk benim evime geldi.”

Futbolcu Arda Turan tarafından burnu kırılan ve davası devam eden şarkıcı Berkay Şahin, önceki gün Etiler Martinez’deydi. Uzun süre arkadaşlarıyla zaman geçiren şarkıcı çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Dava hakkında konuşmayan şarkıcı, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından sildiği yakın arkadaşı Murat Dalkılıç için açtı ağzını yumdu gözünü. Dalkılıç’ın kendisi hakkında sarf ettiği "Bu mevzu benimle alakalı değildi. Ben üzüldüğümü de söyledim. Arada kalacak insan da ben değilim." Sözlerine Berkay;” Ona arada gel git diyen mi olmuş? Biz ona hiçbir şey söylemedik. Ağzımızı açmadık. Ameliyattan sonra evimize geldi. Murat Dalkılıç benim 23 yıllık arkadaşım. Her anında ben vardım onun yanında. İstanbul’a ilk geldiğinde benim evime geldi. Birlikte oturduk. Benim 23 yıllık kardeşim. Bizim onunla kırgınlığımız başka. Gidin kendisine sorun, ben ona bu konuyla alakalı telefon açmış mıyım? Ben konuşmuyorum herkes benim yerime konuşuyor. İstediğini söylesin çok önemli değil. O kendi yaptığını biliyor. Ben zaten kendi hayatında  olan bir adamım. Kendi işimle kendi çocuğumla. Benim çevrem zaten belli. Mesela benim orkestramda şu an 23 kişi var. Bu ekipte en yenisi beş buçuk yıldır benimle en eskisi on yedi yıldır benimle. Böyle boş konuşmasının gereği yok. Neden kırgın olduğumu o biliyor zaten. Biz hiç kimseye birisi için -git gel arada kal- demedik. Arada kalınacak bir durum mu var 23 yıllık arkadaşımsın, saçmalıyor yani. Biz kimseyi arada bırakacak hareketlerde bulunmadık. Kimseden bir şey rica etmedik. Hele ki Murat Dalkılıç’tan hiç rica etmedik.” dedi. Dalkılıç’a karşı buzların eriyip erimeyeceği sorulan şarkıcı;” Hiç kimseye kızgınlığım yok. Benim hayatımda küs olduğum insan sayısı bir ya da ikidir hatırlamam yani. Ben konuşmuyorum onun söylediğine karşılık bu cevabı veriyorum.” cevabını verdi.

Öte yandan yüzündeki maskeyle ameliyat sonrasında halı saha maçına katılan şarkıcı durumla alakalı yapılan eleştiriler için;” Bu maskeyi doktor bana verdi. Doktor takacaksın diyor. Normal hayatıma dönmüşüm ben ne yapayım üç ay evden çıkmayayım mı? Üç doktorun gördüğü bir hasta var ortada. Doktorlardan daha iyi mi bilecekler. Doktor diyor çık, hayata dön. Doktor maskeyle oynayabilirsin diyor. Ben her Pazartesi- Perşembe futbol oynarım dört yıldır. Bu kendi hayatım. Ben herkesin söylediğine cevap verecek olsam yandık ya.” derken şöyle devam etti; “Kendi ameliyatımla ilgili yorum yapıyorlar. Ameliyat olan benim, hasta olan benim, ağrıyı çeken benim herkes konuşuyor. Herkes konuşsun biz işimizdeyiz.”

berkay   arda turan   murat dalkılıç