İlk Sergi Heyecanı...

Tasarım ve mimarideki dokunuşlarıyla mekânlara değer katan Sami Savatlı, ilk kişisel sergisi ‘Katmanlı Rastlantılar (Layered Coincidences) ile sanatseverlerle buluştu.

 

Sevil Dolmacı Art Consultancy’de önceki akşam gerçekleşen Katmanlı Rastlantılar Sergisi açılış kokteyline Feryal Gülman, Emek Külür, Pırıl Çetindoğan, Sevil Dolmacı gibi iş, sanat ve cemiyet hayatından çok sayıda davetli katıldı.Sami Savatlı, geleneksel hat ve kaligrafi sanatlarından edindiği formları, aldığı tasarım eğitimi ve günümüz sanatının diliyle harmanlayarak, video ve enstalasyon tekniğiyle disiplinler arası bir boyuta taşıyor. Yazının estetik değeri üzerine yaptığı uzun soluklu çalışmalar sonucu birleştirici ve yeni bir dil yaratan sanatçı, yazının sanattaki popüler yerini korumasından yola çıkarak geleneksel ve deneyseli birleştirdiği sergisinde, kalıcı olabilecek yeni bir üslup yaratıyor.

Sanatçı, ‘günümüz ve geleneksel’ arasındaki duygusal ve zamansal çok katmanlılığı fiziksel dünyaya çıkaran işlerinde, aşinalık ve yabancılık duygusunu aynı anda yaratırken, aynı zamanda bu duaileteden de besleniyor.

 

İlk Sergi Heyecanı   Feryal Gülman   Emek Külür   Asena Atalay   Pırıl Çetindoğan   Sevil Dolmacı