‘Hollywood’un Doktoru’ John Truby İstanbul’a Geliyor...

İstanbul Film Akademi’nin (İFA) yıl boyunca sürecek ve master class’ların yanı sıra sektör buluşmalarına da sahne olacak sinema projesi İFA Link başlıyor. Dünya sinemasının usta isimlerini İstanbul’da ağırlayacak olan İFA Link’in ilk konuğu ise, “Shrek"ten X-Men serisine, “Breaking Bad”den “Lost”a, bir çok ödüllü film ve televizyon dizisinin senaryo doktoru John Truby olacak.

 

Türkiye’de mesleki sinema eğitimi veren ilk, yüksek lisans imkanı sunan tek film akademisi olan ve The Art Institutes tarafından “Türkiye'nin en iyi sinema okulu” seçilen İstanbul Film Akademi (İFA), dünya sinemasının ödüllü isimlerini İstanbul’da ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiye’de sinema ve televizyon dünyasında profesyonel olmak isteyen usta sinemacılarla buluşturmayı amaçlayan İFA Link projesi kapsamında gerçekleşecek master class’ların ilkinin konuğu ise, Amerikalı senarist, yönetmen ve senaryo doktoru John Truby olacak.

Truby, beş gün boyunca sürecek “Senaryo Anatomisi & TV Drama Eğitimi” başlıklı eğitiminde, Oscarlı filmlerin yanı sıra gişe canavarı yapımlara verdiği katkılardan yola çıkarak sinemada hikâye anlatım yöntemlerini öğretecek ve profesyonel bir televizyon yazarı olmanın tüyolarını katılımcılarla paylaşacak.

‘Hollywood’un Doktoru’ John Truby İstanbul’a Geliyor   ‘Hollywood’un Doktoru’ John Truby   John Truby   İFA Link   İstanbul Film Akademi   "Shrek"ten X-Men   Breaking Bad   Lost