Herkesin Dileği Her Çocuk İçin Umut…

UNICEF’in Türkiye’deki çalışmalarına destek sağlamak amacıyla düzenlenen UNICEF UMUT Balosu, iş, sosyal ve sanat çevrelerinden geniş katılımla umut dolu bir akşam yaşattı.

 

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin düzenlediği UNICEF Umut Balosu önceki akşam Raffles Otel’de gerçekleşti. UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Ferhat Göçer ve orkestrasının sahne aldığı gecede UNICEF dostları, iş, sanat ve cemiyet hayatından yardımsever simaların yanı sıra UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçilerinden Ayşe Kulin ve Müjdat Gezen katıldı.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk konuşmasında tüm gelişmelere rağmen dünyanın birçok yerinde çocukların zorlu şartlarda yaşadığına dair bilgiler paylaşarak UNICEF’e verilen her desteğin çocukların yaşamı için çok değerli olduğuna dikkat çekti. Prof. Dr. Kutluk konuşmasında UNICEF Umut Balosu Sponsoru DHL’e, Türkiye’de her çocuğun kaliteli eğitime erişmesi için verdiği büyük destek için teşekkürlerini sundu. UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdür Vekili İnci Haseki ise UNICEF’in tüm faaliyetlerini gönüllü bağışlarla gerçekleştirdiğini vurgulayarak UNICEF’in bu yıl 51 ülkede insani krizlerin ortasında kalmış 48 milyon çocuğa acil yardım ulaştıracağını belirtti.

UNICEF