Hayırseverler NEYAD’ın Etkinliğinde Buluştu…

Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (NEYAD), geleceğin öncü kadınları olmaya aday genç kızların eğitim seferberliği için Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü işbirliğiyle geçtiğimiz gün güzel bir etkinliğe imza attı. Asil Çağıl’ın koreografisini üstlendiği “Dünden Bugüne Türk Kadını Kıyafetleri” temalı defile alanında uzman birçok katılımcıyı bir araya getirdi.

Şerefiye Sarnıcı’nda geçekleşen defilede İstanbul Milletvekili ve aynı zamanda NEYAD kurucu üyelerinden Belma Satır, T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Yardımcısı Nureddin Nebati’nin eşi Özlem Nebati, Gülnigar İnce, Ruken Kilerci, Elif Çetiner, Bahar Atay, Afife Bilgiç, Fatma Pehlivan, Emel Ersoy, Özge Günaydın, Leyla Eryener, Serra Diptaş, Kayhan–Sidre Diptaş Bali gibi iş dünyasından ve sivil toplum örgütlerinden isimler vardı.

 

Belma Satır kültürün önemini vurgulayan konuşmasında: “Zenginlik kültürle beslendiğinde anlam ifade eder. Bizler tarihimiz, kültürümüz, yer altı ve yer üstü zenginliklerimiz, insan kaynağımızla büyük bir gücüz. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ve Fatih Belediyemiz tarafından 8 sene süren restorasyonla İstanbul’a kazandırılan Şerefiye Sarnıcı’nda Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü’nün “Dünden Bugüne Türk Kadını Kıyafetleri” defilesi düzenlendi. Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere destek verdiği öğrencilerimize katkı sunmak için de bugün bu kültürel etkinlikte bir aradayız. Bu defileye katkı sunan Nilgün Diptaş’a ve dernek ekibine teşekkürler.” dedi.

 

 

 

 

neyad   Özlem Nebati   Gülnigar İnce   Ruken Kilerci   Elif Çetiner   Bahar Atay   Afife Bilgiç   Fatma Pehlivan   Emel Ersoy   Özge Günaydın   Leyla Eryener   Serra Diptaş   Kayhan–Sidre Diptaş Bali   şerefiye sarnıcı