“Hayatı Anlamlı Kılan Değerler İnsanı İnsan Yapar”

Başarılı sanatçı Gülben Ergen hem anneliği hem de çalışma hayatını bir arada yürütürken, hayata geçirdiği projeleriyle de takdir toplamaya devam ediyor.

Başarılı sanatçı Gülben Ergen sosyal medyadan yaptığı paylaşımla hayatın gerçek yüzüne dikkat çekerken hem düşündürdü hem de hüzünlendirdi. Ergen,  Erzurum’un karında çocuklarla çekilmiş bir kare fotoğrafına “ Karlı bir hayatı nerde ve nasıl şartlarda yaşadığına göre değişir anlamı. Sevinç olur, soğuk olur, odun, kömür telaşı olur, kayak tatili planı yapanlar olur, evinde manzara izleyen olur, sıcak çorbası olmayan olur, yıpranmış ayakkabının içerisinden sızan soğuğun üzerine üzerine atılan adımlar ve ıslanmış çorapların olur... Olur da olur işte... Ben karı ülkemin bir çok toprağında koklayarak, sindirerek, yaşayarak gördüm. “Koyun can derdinde, kasap mal derdinde” dedikleri kıvranmanın insandan insana nasıl değiştiğini, uzaktan laf üreterek değil, yerinde deneyimledim. Ayağımda kalın bir çorap, üzerimde sıcak tutan montumla bile olsa. Benim güzel ülkemin güleryüzü yüreğinde insanlarından birisidir Ömer Karahan İyi ki tanıdım dediğim kahramanlardandır. Çocuk sevindirir, karın üzerinde parlayan bir güneş gibidir çocuk sevdalıları, Zahmetsiz rahmet olmazmış. Uzak köylerde yaşamak lazım karbeyazının cefasını ve büyük şehirlerde sıcak bir evde yaşamanın sefasını. Aradaki eşitsizliği sindire sindire yaşamak olgunlaştırır insanı. Sağdan soldan gelen içi boş sesler anlamsızlaşır. Duymazsın, duysan bile anlamazsın: Çünkü hayatı anlamlı kılan değerler insanı insan yapar Erzurum” notunu ekleyerek dikkatleri üzerine çekti.

Hayatı Anlamlı Kılan Değerler İnsanı İnsan Yapar   Gülben Ergen   Ömer Karahan   Erzurum   Öğretmen   Kar   Karbeyazı   Eğitim   Soğuk   Kış   Manzara   Çocuk   İnsan   Değer