Hasan Koca’dan “İz Trace”

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Art Gallery, bu kez ünlü moda tasarımcısı Hasan Koca’nın ‘İz – Trace’ adlı resim sergisi için kapılarını açtı.

 

Sergiye Keremcem, Beste Bereket, Süleyman Turan gibi ünlü simalar katılım gösterdiler. Kadın ve erkek giyimini aynı koleksiyonda buluşturarak Türk modasında unisex tasarıma öncülük eden genç moda tasarımcısı Hasan Koca’nın ‘İz – Trace’ resim sergisi, sanatçının 10 yıl içinde ürettiği resim çalışmalarından oluşuyor.

Hasan Koca’nın ilk dönem çalışmalarında yer alan erkek ve kadın figürleri 'İz - Trace' sergisinde belirsiz formalara dönüşüyor, moda tasarımlarında kullandığı geometrik formların ortaya çıkışına izleyici tanıklık ediliyor. Sergi aynı zamanda, Koca’nın şehir hayatının bulanık halinden uzaklaşarak kendiyle kaldığı ve bunu bir kaçış olarak görerek İstanbul’dan uzaklaştığı dönemlerdeki üretim süreçlerini yansıtıyor.

Ayrıca sergi süresince; Birkan Sokullu, Burcu Biricik, Kemal Doğulu, Keremcem, Murat Boz, Murat Dalkılıç ve Sarp Apak gibi pek çok ünlüye kıyafet tasarlayan Hasan Koca’nın moda tasarımları da ziyaretçilere ve satışa açık olacak.

Hasan Koca   Trump Alışveriş Merkezi   Trump Art Gallery   Keremcem   Beste Bereket   Süleyman Turan   Birkan Sokullu   Burcu Biricik   Kemal Doğulu   Keremcem   Murat Boz   Murat Dalkılıç   Sarp Apak