Gözyaşı Ticaretinden Hoşlanmıyorum

Ünlü televizyoncu Mesut Yar'ın hazırlayıp sunduğu ''Laf Çok''a konuk olan başarılı sanatçı Aydilge, samimi itirafları ile dikkat çekti.

Toplam 17 kere ''En İyi Dizi Müziği'' alanında ödül kazandırdığı Kiralık Aşk dizisi ile ilgili şimdiye kadar hiç bir yerde dile getirmediği sözler sarf eden Aydilge, ''Dizinin patladığı dönemlerde aslında içten içe çok yalnızdım. Binlerce kişiye konser versem de, otel odasına tek başıma döndüğümde, yapayalnız hissediyordum ve çoğu geceler ağlıyordum. Ama sonra, asıl sorunun yalnızlık değil, yalnız kalmaktan korkmak olduğunu fark ettiğimde, kendime inandım ve kendi mutluluklarımı yaratmasını öğrendim.'' diyerek oldukça samimi bir itirafta bulundu.

Başarılı sunucunun ''Peki bir Kiralık Aşk daha çıkar mı? Yeniden diziler için müzik yapar mısın?'' sorusuna da aynı açık yüreklilikle yanıt veren Aydilge, ''Elbette yaparım ancak önce projenin samimiyetine inanmam gerek. Gözyaşı ticaretinden hoşlanmıyorum. O yüzden ki; gelen tekliflerde oldukça seçici davranıyorum. Şiddeti özendirecek, duygu sömürüsü üzerinden reyting kovalayan bir diziye müzik yapıp o şiddetin bir parçası, bir yansıması olmak istemiyorum. Şahsen, toplum üzerinde sanatçı olarak bir etkim olacaksa, bunun umuttan, sevgiden, iyilikten yana olmasını isterim. Bu sebeple hayata umutla bakan yeni bir yapım olursa diye bekliyorum.'' sözleri ile samimiyetini daha da ileriye taşıdı.

 

Aşk Da Bir Uyuşturucu Olabilir

İnönü Üniversitesi'nde kaynak kitap olarak okutulmaya başlanan Bulimia Sokağı adlı kitabı ile ilgili açıklamalarda yapan genç sanatçı; ''Ben bu romanda bağımlılıklarımıza dikkat çekiyorum. Bağımlılık denilince ilk akla gelen şey uyuşturucu ama bana sorarsanız bir cep telefonu, bir bilgisayar oyunu hatta bazen aşk bile bir bağımlılığa dönüşebilir. Aşık olduğu insan yanında olmadan kendini var edemeyen, ya da tutkusunu öldürmeye kadar vardıran insanları görüyoruz.  İleri de romanlarımdan yola çıkarak bir dizi yapmak da isterim tabi. Başarılı olur mu? Olmaz mı? İzlenir mi? İzlenmez mi? Onu zaman gösterir. Ama benim bu düşüncemdeki merakım ''Ne kadar reyting alır?'' değil. Kaç insana faydalı olabilirim?'' diyerek bakış açısını ortaya koydu.

 

mesut yar   aydilge