Giray Sepin RE Koleksiyonu…

19 – 22 Mart tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında, Giray Sepin sponsored by TENCEL™ Sonbahar / Kış 2019 defilesi de takvimde yerini aldı. “

Yenilenme ve yeniden oluşturma/yapma” anlamı kazandıran “RE” ön eki ile yola çıkan Giray Sepin, RE- ismini verdiği koleksiyonunda salt yeniden ziyade yenilenen yorumlar üzerinde duruyor. Re-edit, Re-construction, Re-cycle, Re-born, Re-think ve Re-load gibi birçok Re-‘den ilham alan Sepin, odağını Re-work’te tutuyor. Koleksiyon, klasik erkek kalıplarını TENCEL™ elyafları içeren kumaşlarla yeniden yorumluyor. İnovatif REFIBRA™ teknolojili TENCEL™ Lyocell elyaflar içeren kumaşlara da yer verilen koleksiyon, detaylarını ise sokakta, denizde veya fabrikada çalışan işçilerin kıyafetlerinden alıyor.

Lenzing, giysi üretiminden çıkan pamuklu kumaş artıklarının çöpe gitmesi yerine değerlendirerek, geliştirdiği REFIBRA™ teknolojisi sayesinde ağaç hamurunun yanı sıra, bu ileri dönüşümlü pamuklu kumaş artıklarını kullanarak yeni saf TENCEL™ x REFIBRA™ markalı lyocell elyaflarını üretiyor. Lenzing’in ödül alan kapalı döngü üretim sürecine dayanan REFIBRA™ Teknolojili TENCEL™ Lyocell elyafları, tekstil endüstrisinde döngüsel ekonomiye katkısının da ilk adımı.

Giray Sepin   Giray Sepin sponsored by TENCEL™ Sonbahar / Kış 2019   Giray Sepin RE Koleksiyonu